Asset Publisher Asset Publisher

Back

Warszawski Salon Maturzystów "Perspektywy 2013"

Co roku Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. Uczelnie z całej Polski i z zagranicy wystawiły swoje stoiska na Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. W zorganizowanym punkcie konsultacyjnym, doradcy zawodowi z warszawskiego Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej, udzielali młodym ludziom porad z zakresu możliwości wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej, zgodnej z ich zainteresowaniami i predyspozycjami.

W dniach 12-13 września doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej wzięli udział w Warszawskim Salonie Maturzystów „Perspektywy 2013”. Doradcy udzielali indywidualnych porad uczestnikom Targów. Salon Maturzystów jest ogólnopolską inicjatywą organizowaną przez Fundację „Perspektywy”. Podczas trwania przedsięwzięcia, swoją ofertę dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych prezentowały uczelnie i szkoły wyższe z terenu całego kraju i z zagranicy.

W czasie uroczystości otwarcia Salonu, Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz, Wiceminister Edukacji Joanna Berdzik oraz Przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich, Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Marek Krawczyk życzyli maturzystom powodzenia na maturze i w rekrutacji na studia.

Punkt konsultacyjny, w którym pracowali doradcy z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Warszawie oraz z warszawskich poradni psychologiczno-pedagogicznych i z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Warszawie cieszył się dużym zainteresowaniem gości Salonu.


Autor tekstu i zdjęcia: Aleksandra Mięczakowska CEiPM Warszawa


Web Content Display Web Content Display