Asset Publisher Asset Publisher

Back

Wsparcie w Krośnie Odrzańskim

05.12.2014 r. w Krośnie Odrzańskim odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu „Gwarancje dla młodzieży" - „Równi na rynku pracy".

Uczestnicy kursu zakończyli już część zajęć indywidualnych i grupowych z doradcą zawodowym z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Zielonej Góry. Otrzymali na nich wiedzę związaną ze współczesnym rynkiem pracy. Zdobyli informacje przydatne podczas poszukiwania pracy i także podczas realizacji własnej ścieżki zawodowej.

Otrzymali również wsparcie prawnicze. Obecnie korzystają ze wsparcia psychologicznego oraz uczestniczą w zajęciach komputerowych. Dzisiaj, po raz kolejny, pani Ewa Poliszewska wprowadzała uczestników projektu w świat informatyki. Przez cztery dni zdobywali wiedzę z dziedziny, która wykorzystywana jest w wielu zawodach. Spore zainteresowanie wzbudził Microsoft Excel. Młodzi ludzie chcieli pozyskać informacje na temat obsługi tego programu. Uczestnicy kursu podczas spotkań ze specjalistami zadawali sporo pytań.

Przed uczestnikami jeszcze spotkanie z psychologiem i doradcą zawodowym, następnie kursy zawodowe i staże w wybranym zawodzie.

 

Zdjęcie: Uczestnicy podczas zajęć grupowych z psychologiem


Web Content Display Web Content Display