Asset Publisher Asset Publisher

Back

Wygraj z nudą w te wakacje! Przyjdź do Hufca Pracy i spędź je razem z nami!

Wygraj z nudą w te wakacje! Przyjdź do Hufca Pracy i spędź je razem z nami! Młodzi ludzie mają coraz więcej czasu. Niemniej nie wiedzą, co z nim robić. Szczególnie w okresie wakacyjnym mają go w nadmiarze.  Najczęściej spędzają go przed komputerem lub telewizorem. Czas wolny można natomiast wykorzystać na wiele sposobów i spędzić go bardziej pożytecznie i aktywnie.

Obecne młode pokolenie ma o wiele większy wybór różnych form wypoczynku niż poprzednie. Często ogranicza jednak swoją aktywność do gier, internetu, komputera i telewizji. Wielu lekarzy jest tym faktem zaniepokojonych. Długie siedzenie przed telewizorem czy komputerem może prowadzić bowiem do problemów ze wzrokiem i kręgosłupem.

Wielu młodych ludzi marnuje zatem swój cenny czas. Inni wydają się być nieco bardziej aktywni. Jednak spędzają godziny w centrach handlowych lub na podwórkach, obserwując innych ludzi lub rozmawiając z przyjaciółmi. Nie ma w tym nic złego. Niemniej nie przynosi to również żadnego pożytku. Istnieje natomiast wiele działań mających pozytywne skutki w perspektywie wartości fizycznych, społecznych i edukacyjnych.

Hufiec Pracy oferuje  bogatą ofertę dla młodzieży, która nie wie co ze sobą ma zrobić w te wakacje. Przychodząc do naszej placówki z pewnością spędzisz czas aktywnie i twórczo. Wraz z wychowawcami pójdziesz na basen lub na wycieczkę.  Zagrasz w warcaby lub piłkarzyki stolikowe. Rozwiniesz swój talent plastyczny lub sportowy. Zamiast gier komputerowych możesz uprawiać sport. Pływanie, piłka nożna czy siatkówka dają mnóstwo frajdy, a także możliwość sprawdzenia siebie. Dzięki pieszej turystyce, poprawisz swoją aktywność ruchową i poznasz ciekawe miejsca.

Pamiętaj, aby spędzić te wakacje mądrze i bezpiecznie. Przychodząc do nas nie będziesz narzekał na nudę i twierdził, że nie masz co robić. Poprzez dobrą zabawę, aktywność fizyczną i sportową rywalizację, masz możliwość spędzić ciekawie czas,  poznać  nowych ludzi oraz „naładować akumulatory” na nowy rok szkolny.

Autor: Krzysztof Ciempa - wychowawca 1-30 Hufca Pracy w Wałbrzychu
Źródło: tekst własny

 

 


 


Web Content Display Web Content Display