Asset Publisher Asset Publisher

Back

Zakończenie kursu Spawacz MAG i TIG

3 marca w Radomiu zakończył się kurs zawodowy: Spawacz MAG + TIG. W szkoleniu uczestniczyło 9 beneficjentów projektu „Równi na rynku pracy", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kurs obejmował 235 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. Uczestnicy na zajęciach teoretycznych poznawali zagadnienia dotyczące metod spawania, przepisów BHP  oraz norm obowiązujących w spawalnictwie. Po zajęciach teoretycznych beneficjenci przenieśli się do spawalni i zaczęli zajęcia praktyczne, na których uczyli się wykonywać spawy według pozycji PN-EN. Zajęcia praktyczne spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników kursu. Na zakończenie zajęć praktycznych beneficjenci mieli za zadanie samodzielnie wykonać kilkanaście różnych próbek do oceny. Po zakończeniu kursu wszyscy uczestnicy podeszli do egzaminu przed komisją Instytutu Spawalnictwa sprawdzającego wiedzę i umiejętności, z którego uzyskali wynik pozytywny.

Kolejnym etapem ścieżki wsparcia przygotowanej dla beneficjentów projektu „Równi na rynku pracy" będzie odbycie 6-miesięcznego stażu zawodowego, umożliwiającego zwiększenie umiejętności w zakresie wykonywanego zawodu.

Autor tekstu: Piotr Ćwil – Specjalista ds. rozwoju zawodowego stażysta OSZ Pionki

Małgorzata Marczak – Pośrednik pracy stażysta MCK Pionki

Autor zdjęcia: Piotr Ćwil – Specjalista ds. rozwoju zawodowego stażysta OSZ Pionki

 


Web Content Display Web Content Display