Asset Publisher Asset Publisher

Back

Zapraszamy na targi pracy do MCK w Skarżysku Kamiennej

Doradca zawodowy MCK w Skarżysku Kamiennej organizuje we współpracy z Agencją Pośrednictwa Pracy Otto Polska Sp. z o.o. targi pracy dla osób poszukujących zatrudnienia.

20 stycznia oraz 3 lutego 2015 r. w Młodzieżowym Centrum Kariery w Skarżysku Kamiennej odbędą się targi pracy. Wszystkie osoby zainteresowane podjęciem pracy w kraju oraz za granicą mogą wziąć udział w spotkaniu, które rozpocznie się prezentacją usług i ofert pracy  przez specjalistę ds. rekrutacji i selekcji z Agencji  Pracy Tymczasowej Otto Polska.

Każda osoba będzie mogła zarejestrować się w w/w Agencji oraz wyrazić zgodę na zmianę miejsca zamieszkania w celu podjęcia zatrudnienia. Otto Polska zapewni nieodpłatne zakwaterowanie oraz dojazd do miejsca pracy. Do osoby ubiegającej się  o pracę należy jedynie decyzja o wyjeździe.

Organizowane dotychczasowo targi pracy w ramach współpracy Młodzieżowego Centrum Kariery z Agencją Pośrednictwa Pracy OTTO zaowocowały podjęciem pracy za granicą przez kilkanaście osób.

Ambitna młodzież, korzystająca od dawna z usług MCK, która przeszła pełną ścieżkę wsparcia w projekcie "OHP jako realizator usług rynku pracy" jest zainteresowana dalszym rozwojem zawodowym i aktywnie szuka pracy tymczasowej lub stałej. Młodzi ludzie są na bieżąco informowani o konieczności zgłaszania się do pośredników pracy celem zarejestrowania się już w pierwszych miesiącach roku kalendarzowego, aby móc uzyskać tymczasowe zatrudnienie w okresie wakacji. Pośrednicy pracy rozmawiając z każdym indywidualnie dowiadują się, jakie oczekiwania odnośnie przyszłej pracy ma osoba chcąca podjąć zatrudnienie. Młodzi ludzie często są zainteresowani pracą dorywczą nie tylko w kraju ale również za granicą np. w Holandii. Uczestnicy spotkania z pośrednikiem pracy zadają często wiele pytań odnoście warunków zatrudnienia i wynagradzania. Na targach pracy organizowanych przez MCK w Skarżysku Kamiennej prezentowane są atrakcyjne oferty pracy skierowane do ludzi młodych i tak. podczas ostatnich  targów zorganizowanych w dniu 16 grudnia 2014 r. Agencja OTTO przedstawiła ofertę pracy na wakacje w Holandii  rekrutując na stanowisko pakowaczy podręczników w halach magazynowych. Oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród młodzieży uczącej się.

Korzyści płynące z podjęcia pracy tymczasowj za granicą są bezcenne: zdobycie doświadczenia zawodowego, możliwość poznania nowych ludzi, kraju, jego kultury i obyczajów, nauka języka obcego.

                                                                                        

ZAPRASZAMY  POSZUKUJĄCYCH  ZATRUDNIENIA   DO  UDZIAŁU W  TARGACH  PRACY.

 

Autor: Zofia Nikodem – doradca zawodowy – MCK w Skarżysku Kamiennej


Web Content Display Web Content Display