Asset Publisher Asset Publisher

Back

Zatrzymane w kadrze

5 grudnia zakończył się II Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Moje miasto, moja dzielnica, mój dom". Zorganizowała go warszawska jednostka 7 – 4 HP.

Celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności młodzieży oraz zachęcenie uczestników z Mazowsza do spojrzenia na najbliższą okolicę przez pryzmat obiektywu aparatu fotograficznego i „zatrzymania w kadrze" miejsc ważnych, bliskich emocjonalnie, ciekawych i wartych pokazania.

Komisja oceniała walory estetyczne nadesłanych prac, pomysłowość, oryginalność i niebanalną interpretację tematu konkursu, ekspresję emocji zawartych w obrazie oraz merytorykę pisemnego uzasadnienia wyboru - dlaczego ten element „małej ojczyzny" wart był uwiecznienia.

Każda praca była na swój sposób niezwykła. Jury konkursu, po burzliwej naradzie, wyróżniło fotografie, którym intrygujące skojarzenia i interpretacja nadały szczególnej wartości artystycznej. Na uznanie zasługiwał sposób ujęcia i klimat fotografowanych miejsc, pokazujący pozytywne emocje autorów.

Decyzją komisji konkursowej laur zwycięstwa przypadł Ewelinie Gęsich z 7-26 HP za nostalgiczny, jesienny kolaż - „Najpiękniejszy zakątek w centrum miasta – Park Potulickich w Pruszkowie". Drugie miejsce przyznane zostało Jarosławowi Szokalskiemu z siedleckiej jednostki 7 – 7 HP za nieszablonowe ujęcie tytułowej „Ławki".  Na trzeciej pozycji uplasowała się praca Dariusza Żołyńskiego z praskiego hufca 7-9 HP, który pokazał piękno i majestat „Górskich klimatów w warszawskim parku".

 

Autor: Beata Sikorzak ZKiW MWK OHP


Web Content Display Web Content Display