Asset Publisher Asset Publisher

Top 10 pozornie łatwych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej-cz.II

Zastanawiasz się, jakie pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej padają najczęściej i jak na nie odpowiedzieć, aby wywrzeć najlepsze wrażenie?

Top 10 pozornie łatwych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej - cz. I

Oto pierwsza część zestawienia pozornie łatwych pytań padających na rozmowie kwalifikacyjnej, które warto przemyśleć zanim spotkasz się z pracodawcą.

Freelancing – plusy i minusy

Mam znajomych, którzy po wielu latach spokojnej i bezpiecznej pracy na etacie, postanowili zrezygnować z niej na rzecz zatrudnienia w charakterze tzw. freelancera. Co nimi kierowało? Czy było warto?

Jak przekuć porażkę w sukces?

Do tej pory nie udało ci się osiągnąć sukcesu i uważasz, że los ci nie sprzyja, a nawet rzuca kłody pod nogi, utrudniając osiągnięcie pełni szczęścia i radości? Przeczytaj ten tekst!

Czy warto się dokształcać? Cała prawda o kursach i szkoleniach

Zastanawiasz się, czy warto wydać pieniądze na szkolenie, podnoszące kwalifikacje zawodowe? A może szef wysyła cię na dodatkowy kurs, lecz ty nie reagujesz na to z entuzjazmem?

Plusy i minusy pracy w korporacji

Korporacje rządzą się swoimi prawami. Jednym kojarzą się ze stabilną pracą i rozwijaniem zawodowych skrzydeł, drugim z szaleńczym tempem.

Pracownik młodociany - infografika

Sprawdź na naszej infografice, kto może być pracownikiem młodocianym i jakie prawa mu przysługują.

Fiat Uno, błoto na trasie i ognisko pożegnalne, czyli jak zbudować swoje CV nie pracując

Czas szkolny nie należy do najprzyjemniejszych. Ciągły stres, tony papierów i niespodziewane kartkówki, które tylko czekają, żeby wyskoczyć z teczki belfra. Niestety ten ciężki okres musi przejść...

Lato – błogie lenistwo czy może jednak praca?

Wakacje trwają. Jak co roku wielu z was zadało sobie pewnie pytanie: odpoczywać, czy może jednak podjąć pracę sezonową?

EURES Go Further – krok dalej niż inni – edycja II

Chcesz nauczyć się czegoś nowego w innym kraju, zdobyć doświadczenie międzynarodowe, poznać inną kulturę bądź podszlifować język?

Pracownik XXI wieku. Jaki powinien być?

Zastanawiałeś się już, czy masz sylwetkę idealnego pracownika? Kim jest idealny pracownik na miarę XXI wieku? Czego się dziś od niego oczekuje?

Moja niedoskonałość to moja siła!

Choć dobrze wiemy, że nikt nie jest doskonały, to właśnie tacy chcielibyśmy być. Ile razy powtarzaliście sobie, że jesteście „niewystarczająco” inteligentni, odważni, wysportowani, zabawni, czy też...

Zanim wybierzesz zmywak w Londynie – absolwenckie przesłanie

Niedługo przyjdzie czas rozstań i pożegnań. I Ty, jak ja kiedyś, zostaniesz absolwentem…

Wakacyjna praca się opłaca

Wakacje to czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Czas, kiedy nabierasz sił do dalszej nauki. Każdy spędza je inaczej.

Pomagaj, zwiedzaj, rozwijaj się!

Wolontariat Europejski (EVS) jest dla młodych osób niesamowitą okazją do zwiedzenia najpiękniejszych miejsc na całym świecie. Może przysłużyć się do rozwijania indywidualnych zainteresowań, a także...

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?

Zastanawiasz się, jak poprawnie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i dobrze na niej wypaść? Ten artykuł podpowie ci, jak poradzić sobie ze stresem i o co zadbać, by dostać wymarzoną pracę.

Praca w korporacji – fakty i mity

Z obserwacji wynika, że międzynarodowym korporacjom spodobała się Polska. W tym sektorze pracuje coraz więcej osób, i z roku na rok liczba ta zwiększa się coraz bardziej.

Już dziś pomyśl o przyszłości!

Każdy człowiek, na różnych etapach swojego życia musi dokonać wielu ważnych wyborów, począwszy od szkoły średniej, który następuje po zakończeniu gimnazjum, aż po rozwój kariery zawodowej.

Jak cię widzą, tak cię rekrutują!

Szukasz wymarzonej pracy, ale bez sukcesu? Każdego dnia uparcie aplikujesz na setki ogłoszeń, ale mimo to praca pozostaje poza twoim zasięgiem? Masz dość ciągłych obietnic typu ,,oddzwonimy”? Jeśli...

Prosty przepis na dobry zawód

Zainteresowania pozwalają nam na chwilę relaksu, oderwanie się od codzienności, nabrania dystansu co całego świata i samych siebie.

Web Content Display Web Content Display