Asset Publisher Asset Publisher

Mogę wszystko! (Jeśli chcę!)

Paweł – zwyczajny nastolatek, pogodny, uśmiechnięty, koleżeński… Życie nas uczy, że pozory mylą. Tak było również w przypadku tego piętnastolatka.

Na rowerze zwiedził cały powiat! Wywiad z Miłoszem

Miłosz jest uczestnikiem Środowiskowego Hufca Pracy w Koninie oraz uczniem szkoły podstawowej dla dorosłych. Jego pasją jest różnorodna aktywność fizyczna.

Marzenia się spełniają... Nawet jeśli jesteś osobą niepełnosprawną!

Niepełnosprawność może uprzykrzyć życie. Ale to nie jest wyrok! Świat z perspektywy wózka inwalidzkiego może być piękny, wystarczy uwierzyć… Jak Kryspin!

Kucharz – mój zawód, moja pasja

W dzisiejszych czasach zawód kucharza wraca do łask, a gotowanie staje się sztuką wykonywaną z wielką pasją. Tak też jest w przypadku Mariusza – absolwenta zasadniczej szkoły zawodowej.

Marzenia się spełniają!

Grzegorz Ciołek, absolwent 4-10 Hufca Pracy w Gorzowie Wielkopolskim mieszka w małej miejscowości Staw w gminie Lubiszyn liczącej niecałe 600 mieszkańców. W Stawie przeważa działalność usługowa....

Mój sposób na nudę? Kulturystyka!

Ten tekst to rozmowa z Michałem Dziurką, absolwentem Hufca Pracy w Świdniku. Michał podczas pobytu w OHP aktywnie uczestniczył w wielu imprezach sportowych, kulturalno-oświatowych, działał w Radzie...

Śpiewam, bo to kocham!

Dzisiejszy świat oferuje młodemu człowiekowi szereg nowinek technologicznych, które nierzadko tłumią w nim chęć odnajdywania własnych umiejętności czy talentów.

Od uczestnika OHP do przyjaciela. Z pamiętnika wychowawcy

Drogi pamiętniku, dziś dzień na powrót do przeszłości. Angela dzwoniła chwilę temu i pytała, co słychać i czy spotkamy się po południu.

Nie wybiegam z planami za daleko. Rozmowa z Maciejem Budychem

Maciej Budych zakończył naukę w Ośrodku Szkolenia i Wychowana w Międzyrzeczu cztery lata temu. Od tego momentu wiele się zmieniło.

Warto wierzyć w swoje możliwości! Historia Sywlii

Jestem doradcą zawodowym w Młodzieżowym Centrum Kariery w Busku-Zdroju w województwie świętokrzyskim. Ponad rok temu poznałam Sylwię.

Tak wiele zależy od nas! Historia Marcela

Zastanawiałem się jaką szkołę wybrać. Moja siostra zachęciła mnie do podjęcia nauki w szkole zawodowej i odbywania praktyki w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP Starachowicach, do którego ona...

Czy warto inwestować w siebie?

Każdego dnia i z każdej strony jesteśmy zasypywani przytłaczającą ilością reklam, także w dziedzinie samorozwoju, odnalezienia siebie oraz wewnętrznego spokoju i/lub drogi do sukcesu.

Kacper – mechanik z pasją

W czasie nauki odznaczał się pracowitością i poczuciem obowiązku, zarówno w szkole, jak i na praktykach. Jego postawa była zauważona przez pracodawcę, przez co otrzymywał bardzo dobre oceny.

W sporcie można się odnaleźć

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Sylwestrem Zarzyckim, uczestnikiem Hufca Pracy w Świdniku. Jego pasją jest sport.

Staż w Indiach? Z nami to możliwe!

„…Wczoraj wróciłam do Polski i po dwóch miesiącach zostawiłam swoje ukochane, przepiękne Indie. Dzisiaj ciężko jest mi uwierzyć, że początkowo obawiałam się i wahałam, czy podjąć się tego wyzwania.

Przerwać ciszę i znów śpiewać!

Marta ma 23 lata, mieszka w małej popegeerowskiej wsi w powiecie szczecineckim. Po ukończeniu gimnazjum za namową swojej mamy podjęła naukę w LO w Szczecinku.

Jak szansę przełożyć na zawodowy sukces?

Adrianna Suplicka, która trafiła do MCK w Ełku, dzięki projektowi „Równi na rynku pracy” miała możliwość uzupełnienia swoich kwalifikacji zawodowych oraz zdobycia ciekawej pracy pomimo tego, że...

Cukiernicy z wałbrzyskiego Hufca Pracy wicemistrzami Polski w konkursie EXPO SWEET 2016

Młodzież wałbrzyskiego hufca jest doskonałym przykładem, że na sukces trzeba zapracować.

Przy koniach znikają wszystkie troski

Przedstawiam wam Agatę, uczestniczkę Szkolenia Kursowego w zawodzie krawiec w Środowiskowym Hufcu Pracy 15-3 w Koninie, którą pasjonują konie.

Przyszłość jest w Twoich rękach!

„Nie warto się kształcić, zdobywać kwalifikacji, a o dobrze płatnej pracy, czy nawet o jakimkolwiek zatrudnieniu nie ma co nawet marzyć, jeśli się nie ma znajomości.” Tego typu wypowiedź usłyszałam...