Asset Publisher Asset Publisher

Marzenia się spełniają... Nawet jeśli jesteś osobą niepełnosprawną!

Niepełnosprawność może uprzykrzyć życie. Ale to nie jest wyrok! Świat z perspektywy wózka inwalidzkiego może być piękny, wystarczy uwierzyć… Jak Kryspin!

Kucharz – mój zawód, moja pasja

W dzisiejszych czasach zawód kucharza wraca do łask, a gotowanie staje się sztuką wykonywaną z wielką pasją. Tak też jest w przypadku Mariusza – absolwenta zasadniczej szkoły zawodowej.

Marzenia się spełniają!

Grzegorz Ciołek, absolwent 4-10 Hufca Pracy w Gorzowie Wielkopolskim mieszka w małej miejscowości Staw w gminie Lubiszyn liczącej niecałe 600 mieszkańców. W Stawie przeważa działalność usługowa....

Mój sposób na nudę? Kulturystyka!

Ten tekst to rozmowa z Michałem Dziurką, absolwentem Hufca Pracy w Świdniku. Michał podczas pobytu w OHP aktywnie uczestniczył w wielu imprezach sportowych, kulturalno-oświatowych, działał w Radzie...

Śpiewam, bo to kocham!

Dzisiejszy świat oferuje młodemu człowiekowi szereg nowinek technologicznych, które nierzadko tłumią w nim chęć odnajdywania własnych umiejętności czy talentów.

Od uczestnika OHP do przyjaciela. Z pamiętnika wychowawcy

Drogi pamiętniku, dziś dzień na powrót do przeszłości. Angela dzwoniła chwilę temu i pytała, co słychać i czy spotkamy się po południu.

Nie wybiegam z planami za daleko. Rozmowa z Maciejem Budychem

Maciej Budych zakończył naukę w Ośrodku Szkolenia i Wychowana w Międzyrzeczu cztery lata temu. Od tego momentu wiele się zmieniło.

Warto wierzyć w swoje możliwości! Historia Sywlii

Jestem doradcą zawodowym w Młodzieżowym Centrum Kariery w Busku-Zdroju w województwie świętokrzyskim. Ponad rok temu poznałam Sylwię.

Tak wiele zależy od nas! Historia Marcela

Zastanawiałem się jaką szkołę wybrać. Moja siostra zachęciła mnie do podjęcia nauki w szkole zawodowej i odbywania praktyki w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP Starachowicach, do którego ona...

Czy warto inwestować w siebie?

Każdego dnia i z każdej strony jesteśmy zasypywani przytłaczającą ilością reklam, także w dziedzinie samorozwoju, odnalezienia siebie oraz wewnętrznego spokoju i/lub drogi do sukcesu.

Kacper – mechanik z pasją

W czasie nauki odznaczał się pracowitością i poczuciem obowiązku, zarówno w szkole, jak i na praktykach. Jego postawa była zauważona przez pracodawcę, przez co otrzymywał bardzo dobre oceny.

W sporcie można się odnaleźć

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Sylwestrem Zarzyckim, uczestnikiem Hufca Pracy w Świdniku. Jego pasją jest sport.

Staż w Indiach? Z nami to możliwe!

„…Wczoraj wróciłam do Polski i po dwóch miesiącach zostawiłam swoje ukochane, przepiękne Indie. Dzisiaj ciężko jest mi uwierzyć, że początkowo obawiałam się i wahałam, czy podjąć się tego wyzwania.

Przerwać ciszę i znów śpiewać!

Marta ma 23 lata, mieszka w małej popegeerowskiej wsi w powiecie szczecineckim. Po ukończeniu gimnazjum za namową swojej mamy podjęła naukę w LO w Szczecinku.

Jak szansę przełożyć na zawodowy sukces?

Adrianna Suplicka, która trafiła do MCK w Ełku, dzięki projektowi „Równi na rynku pracy” miała możliwość uzupełnienia swoich kwalifikacji zawodowych oraz zdobycia ciekawej pracy pomimo tego, że...

Cukiernicy z wałbrzyskiego Hufca Pracy wicemistrzami Polski w konkursie EXPO SWEET 2016

Młodzież wałbrzyskiego hufca jest doskonałym przykładem, że na sukces trzeba zapracować.

Przy koniach znikają wszystkie troski

Przedstawiam wam Agatę, uczestniczkę Szkolenia Kursowego w zawodzie krawiec w Środowiskowym Hufcu Pracy 15-3 w Koninie, którą pasjonują konie.

Przyszłość jest w Twoich rękach!

„Nie warto się kształcić, zdobywać kwalifikacji, a o dobrze płatnej pracy, czy nawet o jakimkolwiek zatrudnieniu nie ma co nawet marzyć, jeśli się nie ma znajomości.” Tego typu wypowiedź usłyszałam...

Wszystko jest możliwe, czyli sukcesy absolwentów OSiW w Starachowicach

Zdecydowałam się napisać o kilku absolwentach Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Starachowicach. Mój wybór nie jest przypadkowy.

Udział w projekcie „Równi na rynku pracy” odmienił moje życie

Gdy Małgosia zgłosiła się do udziału w projekcie „Równi na rynku pracy", była otwarta na nowe możliwości i gotowa na zmiany w swoim życiu zawodowym. Jak się później okazało, decyzja ta zaowocowała...