Asset Publisher Asset Publisher

Runmageddon. Pokaż siłę i charakter!

„To było coś niesamowitego! Z pewnością to powtórzę" – to najczęściej wypowiadane słowa, które usłyszeć można od uczestników runmageddonu po dotarciu do mety. Ekstremalne biegi z przeszkodami...

Lato z plecakiem - ruszaj na podbój Europy!

Wakacje zagraniczne są na wyciągnięcie ręki dla każdego z nas. Świat staje się coraz mniejszy i coraz bardziej dostępny, a podróżowanie po Europie może być łatwiejsze niż ci się wydaje.

10 sprawdzonych pomysłów na wakacje w Polsce

Wakacje na dobre się zaczęły – czas więc na wybór odpowiedniego miejsca na letni wypoczynek. A z czego w Polsce możemy wybierać? Morze, góry, rzeki, jeziora, ale też piękne miasta z jedynymi w...

5 rzeczy, które warto zrobić w wakacje

Koniec czerwca, początek lipca, więc mówisz sobie: „Nareszcie wakacje!”. Czas upragnionego odpoczynku, beztroski, wylegiwania się w łóżku i robienia wszystkiego, na co się ma ochotę. Tylko, czy na...

Zima z OHP!

Skorzystaj z naszych pomysłów na udane ferie zimowe!

Kieruj się sercem. Zostań wolontariuszem!

Zacznijmy od wyjaśnienia pojęć: wolontariat i wolontariusz. Wolontariat to piękna i szczytna akcja niesienia pomocy potrzebującym bez oczekiwania podziękowań, oklasków czy zapłaty.

#Bezpieczne wakacje

Nadszedł długo wyczekiwany moment: początek wakacji! Całe dwa miesiące laby i dobrej zabawy! Ale czy wiesz, jak spędzić wakacje bezpiecznie?

Upcykling użytkowy

Torebka ze starych spodni, a może krzesło z plastikowych butelek lub meble z palet? Sprawdź, co jeszcze można zrobić z pozornie niepotrzebnych rzeczy i śmieci i przekonaj się, że to niezła frajda!

Życie bez internetu? Sprawdź, jak bawili się kiedyś nasi dziadkowie

Co robiły nastolatki i dzieci, kiedy nie było komputerów, smartfonów i telewizorów? Tak, były takie czasy!... Chociaż może ci się to wydawać niewyobrażalne.

Babcia i dziadek. Co mogą ci dać oprócz miłości?

Co roku w styczniu obchodzimy dwa piękne święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka, które przypadają kolejno na 21 i 22 stycznia. To świetnie, że kiedyś ktoś wymyślił, by uhonorować babcie i dziadków i...

Jak dbać o formę zimą?

Krótkie zimowe dni, długie wieczory i niska temperatura za oknami sprawiają, że nasza chęć do jakiejkolwiek aktywności fizycznej gwałtownie spada.

Czemu nie lubisz Walentynek?

Albo czemu je lubisz? Jeśli zadajesz sobie któreś z tych pytań w okolicach 14 lutego, to wiedz, że coś się dzieje! Gotowi na mały test?

Polska język trudna język...

Może na co dzień wydaje ci się, że poprawnie posługujesz się językiem polskim, ale założę się, że są pewne wyrazy, w których często robisz błędy i nawet do końca nie zdajesz sobie z tego sprawy.

5 rzeczy, które sprawią, że szybciej przyjdzie wiosna!

Codziennie snujesz się po szkole i masz już dość wszystkiego? Czekasz na prawdziwą wiosnę i słońce? Zanim się doczekasz, nawet kiedy piękna pogoda się spóźnia, nie siedź bezczynnie. Zrób coś fajnego!

Moda w życiu człowieka – dobrodziejstwo czy przekleństwo?

We współczesnym świecie moda narzuca nam styl życia. Zadajmy, więc sobie pytanie, czym tak naprawdę ona jest? Wyrażeniem siebie, swoich pasji, podążaniem za trendami czy uwypukleniem statusu...

Procesja Emaus, czyli zwyczaje wielkanocne oczami uczestników OHP

Święta Wielkanocne to najważniejszy i najstarszy okres w religii chrześcijańskiej, obchodzony bezpośrednio po niedzieli palmowej.

Pogrzeb żuru, wieszanie śledzia… Zapomniane tradycje wielkanocne.

Wielkanoc to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijańskie, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Są to święta radosne i barwne, kończące okres Wielkiego Postu.

Zdrowie ciała i umysłu… Ale o co chodzi?!

Będąc młodą dziewczyną czy nastoletnim chłopakiem zapewne nie zastanawiasz się zbytnio nad swoim zdrowiem. Póki masz siłę, żeby wstać rano do szkoły i ogarniać codzienne obowiązki, jest dobrze!

Dom się sam nie sprząta… Dzień Niewidzialnej Pracy

Sprzątanie, gotowanie czy robienie prania – są to prace, których nie lubię wykonywać. Jestem przekonana, że większość z was nie przepada za obowiązkami domowymi.

Poznaj swój typ osobowości!

Warto pamiętać, że nie ma ludzi posiadających cechy tylko jednego typu. Rozwiązanie specjalnego testu wykaże, że łączymy w sobie w zrównoważony sposób 2, a nawet 3 typy lub przynależymy do jednego...