Im się udało

Kiedyś zbuduję dom To, czy osiągniesz sukces i będziesz spełniał swoje marzenia, determinują wyłącznie twój upór i ciężka praca. O tym przekonał się nasz bohater, który mimo trudnego startu nie poddał się i wałczył o siebie i swoją przyszłość.

Miłość do kawy pomysłem na pracę Dlaczego warto brać udział w projektach szkoleniowych? M.in. na to pytanie odpowiada Sławek, uczestnik Hufca Pracy w Krośnie Odrzańskim, który dzięki OHP odnalazł swoją pasję i cel zawodowy.

Angelika Bura - "Fryzjerstwo to moja pasja" „Po ukończeniu szkoły nie miałam już żadnych wątpliwości, że fryzjerstwo to moje życie, moja miłość i moja pasja.” – opowiada Angelika.

Od wagarowicza do najlepszego ucznia. To możliwe! Nazywam się Kamil, mam 17 lat i chciałbym opowiedzieć wam moją historię związaną z OHP. Dla niektórych z was może się ona wydawać banałem, ale dla mnie trafienie do Hufca Pracy w Świebodzinie było po prostu życiową zmianą.

Nastoletnie macierzyństwo? Nie warto się poddawać! Przedstawione poniżej historie moich wychowanek kieruję do młodych nastoletnich czytelniczek, które mogą w swoim życiu stanąć przed podobnym problemem. Chcę pokazać, że wczesne macierzyństwo, które czasem zdarza się nastolatkom, nie powinno być tylko powodem do obaw i wstydu.

OHP to fajnie spędzone lata. Wywiad z Magdą ze Świdnika Magdalena Merska przez trzy lata była uczestniczką Hufca Pracy 3-5 w Świdniku. Cały ten czas aktywnie działała w samorządzie, uczestniczyła w wielu imprezach, zawodach i konkursach. W rozmowie z wychowawcą mówi, jak efektywnie wykorzystać pobyt w OHP.

Wybrałem OHP, bo… Mam 15 lat. Jestem szalonym nastolatkiem – pełnym życia, tryskającym radością i optymizmem. Realizującym swoje najskrytsze, najpiękniejsze, dziecięce marzenia.

Patrząc z nadzieją w przyszłość Wszystko zaczęło się w Lubinie, skąd pochodzi Magda. Kiedy miała 15 lat pojawiły się problemy z nauką. Magda notorycznie opuszczała zajęcia lekcyjne, pogorszyła swoje oceny, nie mogła poradzić sobie ze stresem związanym z dorastaniem.

Adrian… i jego taniec z ogniem Gorlice to miasto pełne kultury – dużo koncertów, imprez plenerowych. Podczas wielu takich wydarzeń kadra Hufca Pracy w Gorlicach z wielką satysfakcją spotyka Adriana Zimowskiego, pracownika Gorlickiego Centrum Kultury, a zarazem członka Grupy Teatralnej „ERGO” działającej przy tymże Centrum Kultury.

Jak znalazłem zawód marzeń? Wywiad z uczestnikiem projektu Marcin uczestniczył w projekcie „Równi na rynku pracy”, dzięki któremu odkrył, w czym jest dobry i jaką pracę chciałby wykonywać. Jednak droga do odnalezienia własnej ścieżki zawodowej trochę trwała – przeczytajcie sami.
Przez wspólnotę do odbudowy własnej wartości Ewelina pochodzi z rodziny wielodzietnej. Trafiła do hufca pracy w 2014 roku, skierowana przez pedagoga szkolnego z gimnazjum. Kłopoty wychowawcze, które sprawiała spowodowały, że rok wcześniej sąd umieścił ją w ośrodku Towarzystwa Interwencji Społecznych.
Rafał Brzykcy – kucharz z pasją Rafał nie zastanawiał się ani chwili, jaki wybrać zawód. Zawsze chciał zostać kucharzem. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji dziś robi to, co lubi najbardziej – gotuje.