Im się udało Im się udało

 • 03.02.2016

  Tak wiele zależy od nas! Historia Marcela
  Zastanawiałem się jaką szkołę wybrać. Moja siostra zachęciła mnie do podjęcia nauki w szkole zawodowej i odbywania praktyki w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP Starachowicach, do którego ona kiedyś uczęszczała.

 • 28.01.2016

  Warto wierzyć w swoje możliwości! Historia Sywlii
  Jestem doradcą zawodowym w Młodzieżowym Centrum Kariery w Busku-Zdroju w województwie świętokrzyskim. Ponad rok temu poznałam Sylwię.

 • 18.01.2016

  Od uczestnika OHP do przyjaciela. Z pamiętnika wychowawcy
  Drogi pamiętniku, dziś dzień na powrót do przeszłości. Angela dzwoniła chwilę temu i pytała, co słychać i czy spotkamy się po południu.

 • 05.01.2016

  Śpiewam, bo to kocham!
  Dzisiejszy świat oferuje młodemu człowiekowi szereg nowinek technologicznych, które nierzadko tłumią w nim chęć odnajdywania własnych umiejętności czy talentów.

 • 22.12.2015

  Jak staż zawodowy wpłynął na moje życie?
  Jak staż zawodowy wpłynął na moje życie? Na to i wiele innych pytań odpowiedzi udzielił uczestnik projektu „Równi na rynku pracy-EFS” z MCK w Augustowie, dla którego udział w nim stał się szansą na lepsze jutro.

 • 15.12.2015

  Nie ma sytuacji bez wyjścia! Historia Elwiry
  Uczestnictwo młodzieży w Ochotniczych Hufcach Pracy stanowi jeden z etapów edukacyjnych, wybierany najczęściej z powodu różnego rodzaju trudności w poprzednich szkołach – zazwyczaj dydaktycznych, ale również osobistych, czy wychowawczych.

 • 03.12.2015

  Popatrzyłem sam na siebie
  Wydawało mi się, że świat się wali i moje życie nie ma sensu. Czułem, że nikt z dorosłych mnie nie rozumie, nie układały mi się relacje z rówieśnikami. Miałem poczucie odrzucenia i osamotnienia.

 • 26.11.2015

  Historia Honoraty
  Poznajcie Honoratę, absolwentkę Hufca Pracy w Słubicach. Dziewczynę, której życie nie rozpieszczało. Na dodatek musiała szybciej dorosnąć, ponieważ została mamą. Na szczęście Honorata jest bardzo upartą i rozsądną dziewczyną, której udało się pogodzić naukę i wychowywanie dziecka.

 • 17.11.2015

  Równa na rynku pracy. Historia Asi
  Była jedną z kandydatek do projektu, która od samego początku wierzyła, że udział w nim odmieni jej życie i da szansę na znalezienie pracy, w której się zrealizuje.

 • 09.11.2015

  Wybrałem OHP! Historia Kamila
  Nazywam się Kamil. O Ochotniczym Hufcu Pracy w Żarach słyszałem wiele dobrych opinii od swoich starszych sióstr, które były jego uczestniczkami. Po skończeniu gimnazjum zdecydowałem się na naukę zawodu kucharz, właśnie w ramach Hufca Pracy w Żarach.

 • 19.10.2015

  Warto działać!
  Uczestnicy OHP to często pełne pasji i zaangażowane społecznie osoby, co udowadnia rozmowa z Kamilem Szczurkiem, absolwentem Hufca Pracy w Myślenicach.

 • 08.10.2015

  Jak pobyt w OHP wpłynął na moje życie?
  OHP w Jaworze istnieje 18 lat i właśnie tyle trwa znajomość z absolwentem z pierwszego naboru – Maćkiem Kutyłą, który systematycznie utrzymuje z nami kontakt i odwiedza nas podczas wizyt w Polsce.