Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Rekrutacja do jednostek OHP

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a po nich nowy rok szkolny. Już teraz pomyśl, gdzie chciałbyś się uczyć. Czy myślałeś o nauce w ramach OHP? Jeśli nie, na tej stronie znajdziesz przydatne informacje o ofercie jednostek opiekuńczo - wychowawczych. Zgłaszając się do nich, będziesz mógł kontynuować naukę w połączeniu z wykonywaniem pracy, za którą otrzymasz wynagrodzenie. Kształcenie i egzaminy kończące proces edukacji są bezpłatne.

Jeżeli chcesz skorzystać  z oferty Ochotniczych Hufców Pracy, skontaktuj się z nami telefonicznie lub udaj się do najbliższej jednostki opiekuńczo-wychowawczej OHP.

Wykaz jednostek znajdziesz na portalu www.ecam.ohp.pl  w zakładce „Kontakt” - wybierz tę, która znajduje się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Przed zgłoszeniem się do jednostki zajrzyj również do zakładki „Edukacja - wymagane dokumenty” - znajdziesz tam listę dokumentów, które powinieneś wziąć ze sobą.

Na miejscu dowiesz się, jaki zawód będziesz mógł zdobyć i jak długo potrwa nauka. Zostaniesz również poinformowany o tym, czy dana jednostka OHP oferuje możliwość zamieszkania dla swoich uczestników. Informacje na temat procedur ubiegania się o miejsca z zakwaterowaniem znajdziesz także w zakładce „Dokąd się zgłosić”.

Zapraszany serdecznie do skorzystania z oferty Ochotniczych Hufców Pracy!

Jeżeli jesteś zainteresowany nauką oraz zdobyciem zawodu w OHP, zapoznaj się z warunkami, które powinieneś spełnić, a następnie zgłoś się do nas!

Jeśli:

  • masz ukończony 15 rok życia, ale nie ukończone 18 lat;
  • masz problemy w szkole - powtarzałeś klasę i może nie ukończysz gimnazjum;
  • masz trudną sytuację życiową, która może być przyczyną niepowodzeń szkolnych;
  • posiadasz stan zdrowia  w stopniu pozwalającym na podjęcie przygotowania zawodowego (każdy zawód wymaga innych predyspozycji zdrowotnych, więc stan zdrowia uniemożliwiający wykonywanie danego zawodu, może być wystarczający dla wykonywania innego).

- ZAPRASZAMY!

Przyjmowanie młodzieży do jednostek organizacyjnych odbywa się w terminach przyjęć do odpowiednich typów szkół.

Najbliższą jednostkę OHP, do której możesz się zgłosić, znajdziesz w zakładce Kontakt.