Публикатор Публикатор

Назад

CEiPM OHP w Sieradzu zaprasza na V Piknik Europejski

W dniach 7-8 września 2013 r. na Starówce sieradzkiej odbędzie się V Piknik Europejski zorganizowany przez Regionalna Izbę Gospodarczą w Sieradzu. CEiPM OHP w Sieradzu będzie aktywnie uczestniczył w tej imprezie plenerowej poprzez akcję promocyjną podległych jednostek i ich działalności. W ten europejski wrześniowy weekend czekają na odwiedzających liczne atrakcje m.in. koncerty, wystawy, zabawy dla dzieci oraz pokazy fryzjersko-kosmetyczne.

Początek września 2013 r. to czas na piątą już edycję Pikniku Europejskiego jaki zorganizuje Regionalna Izba Gospodarcza w Sieradzu. Impreza ma na celu popularyzację wiedzy na temat Funduszy Europejskich, a także możliwości inwestycyjnych w regionie. CEiPM OHP, które współpracuje z sieradzkim RIG-iem, a w swojej działalności ma wpisaną realizację projektów unijnych, będzie uczestniczyło w tej imprezie poprzez wystawiennictwo stoisk, na których zaprezentują swoje działania podległe jednostki. W trakcie pikniku uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą Klubu Pracy i MCK w Sieradzu. Zainteresowani dowiedzą się o planowanych zajęciach grupowych, poznają ich tematykę i czas trwania. Przewidziane są również konsultacje indywidualne z doradcą zawodowym.

Na stoisku doradczym dostępne będą materiały informacyjne i promocyjne dotyczące poradnictwa  zawodowego. Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP powstały w ramach projektu: ”OHP jako realizator usług rynku pracy” zaprezentuje ofertę planowanych kursów i szkoleń zawodowych (obecnie prowadzony jest nabór na kurs: magazynier z obsługą wózków jezdniowych) a koordynator projektu „Nowe Perspektywy 2”- współfinansowanego również ze środków Unii Europejskiej będzie zachęcał młodzież bezrobotną i poszukującą pracy do wzięcia udziału w tym projekcie. Inicjatywą sieradzkiego CEiPM OHP jest zorganizowanie podczas tegorocznego V Pikniku Europejskiego stoisk instytucji oświatowych, szkoleniowych i przedsiębiorców z zakresu fryzjerstwa, kosmetologii, wizażu i stylizacji, na których prezentowane będą możliwości dzisiejszej „magii fryzjerstwa”. Ma to na celu umożliwienie kontaktu młodzieży poszukującej pracy z przedsiębiorcami oraz zapoznanie się z praktycznymi elementami wykonywania zawodów tej branży. W trakcie trwania Pikniku będzie funkcjonowała aleja informacyjna, w której będzie można skorzystać z bezpłatnych porad profesjonalistów z branży kosmetyczno-fryzjerskiej, drobnych zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich. Imprezami towarzyszącymi będą III Turniej Streetball, MotoShow oraz Pchli Targ i Bazar Artystyczny na tafli sieradzkiego Rynku. CEiPM OHP zaprasza w najbliższy weekend na Starówkę do Sieradza .

Magdalena Owczarek, OSZ Sieradz
Foto: RIG w Sieradzu


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента