Публикатор Публикатор

Назад

Co ci da OHP? Dużo!

Jeśli nie do końca wiesz, czym się zajmujemy i w jaki sposób możesz skorzystać z naszej pomocy, ten tekst wyjaśni kilka spraw. Potraktuj go jak poradnik. Znajdziesz tu informacje, dokąd możesz się udać z nurtującym cię problemem związanym z pierwszą pracą, skończeniem szkoły, szukaniem ofert pracy tymczasowej lub szkoleń.

Chcesz skończyć szkołę i zdobyć zawód?

Wiemy, że nie wszystkim zakuwanie przychodzi łatwo. Jeśli nie widzisz siebie w liceum czy na studiach, a wolałbyś zdobyć jakiś konkretny zawód, OHP jest dla Ciebie!

Zgłoś się do najbliższego Hufca Pracy, Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP lub Centrum Kształcenia i Wychowania OHP (spis ośrodków w naszej wyszukiwarce), który zapewni ci:

  • skończenie gimnazjum i szkoły zawodowej,
  • zdobycie praktycznego zawodu (np. mechanik, kucharz, krawiec, stolarz, dekarz, fryzjer) i kwalifikacji do jego wykonywania,
  • wsparcie doradcy zawodowego,
  • zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę wychowawczą oraz podstawową opiekę medyczną,
  • rozwijanie swoich zainteresowań i fajnie spędzony czas wolny.

Na polskim rynku pracy brakuje wykwalifikowanych pracowników! My dajemy ci szansę zdobycia potrzebnych kwalifikacji i dobrej pracy w przyszłości. Dlatego nie wahaj się – zgłoś się do nas!

Chcesz znaleźć pracę tymczasową lub sezonową?

Zbliżają się wakacje i chciałbyś dorobić do kieszonkowego? A może jesteś studentem, który szuka dodatkowego źródła dochodu? Zgłoś się do Młodzieżowego Biura Pracy, które posiada odpowiednie oferty pracy dla ciebie, jeśli:

  • szukasz pracy stałej lub krótkoterminowej (np. na wakacje),
  • masz powyżej 15 lat i uczysz się lub studiujesz.

MBP i ich filie często organizują giełdy i targi pracy, na których łatwo o ciekawą ofertę pracy tymczasowej lub stałej. Zapytaj starszych znajomych lub rodziców, jak zarobili swoje pierwsze pieniądze? Na pewno część z nich zrobiła to dzięki OHP!

Aktualne oferty pracy z całej Polski znajdziesz też w naszej wyszukiwarce.

Szukasz szkolenia lub kursu?

Jako OHP zajmujemy się także działalnością szkoleniową i  pomagamy zdobyć niezbędne do pracy umiejętności.

Potrzebujesz kursu spawacza lub chcesz nauczyć się obsługi maszyn CNC? A może musisz zdobyć uprawnienia elektryczne, nauczyć się podstaw handlowości lub obsługi kasy fiskalnej?

Jeśli masz 15-25 lat i szukasz szkolenia lub kursu, który ułatwi ci rozpoczęcie kariery zawodowej, zadzwoń na infolinię ECAM – numer 19524 – i zapytaj o dostępne formy szkoleń! Z przyjemnością pomożemy ci znaleźć odpowiedni kurs dla ciebie!

Zastanawiasz się, co robić w życiu?

Zaczynasz panikować, kiedy myślisz o przyszłości? A może sądzisz, że jeszcze za wcześnie na plany zawodowe?

Nasi doradcy zawodowi w różnych jednostkach pomogą ci w znalezieniu właściwej drogi do fajnej i dobrze płatnej pracy.

Jaką skończyć szkołę? Do jakiego zawodu masz predyspozycje? Co trzeba umieć i gdzie się udać, żeby podnieść swoje kwalifikacje i być atrakcyjnym dla pracodawcy? Jak napisać dobre CV i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Te pytania (oraz wiele innych na temat twojej przyszłości zawodowej) możesz zadać, kontaktując się z:

  • Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży,
  • Młodzieżowym Centrum Kariery,
  • Mobilnym Centrum Informacji i Zawodowej.

Zadzwoń do nas!

Jeśli masz jakiekolwiek problemy związane z rynkiem pracy - zadzwoń do nas! Zespół Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży ECAM czeka na twoje pytania pod numerem infolinii: 19524.* Fajne osoby z uśmiechem pomogą ci rozwiać wszelkie wątpliwości!



Znajdziesz nas także na Facebooku, gdzie zamieszczamy ciekawe porady, piszemy o najnowszych trendach na rynku pracy, a także publikujemy aktualne oferty pracy oraz ogłoszenia o giełdach i targach pracy.

Polub nas! :)

* koszt połączenia zgodny z taryfą operatora


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента