Публикатор Публикатор

Назад

"Czesałem cały świat" Open Hair Festival w Sieradzu

Trzeci weekend lipca już od pięciu lat zarezerwowany jest w Sieradzu dla wszystkich miłośników sztuki fryzjerskiej, świata mody, prestiżu i pięknych kobiet. Tegoroczny jubileuszowy Sieradz Open Hair Festival odbywał się pod hasłem: „Magia fryzjerstwa”. Sieradzanie spędzili ten czas bardzo magicznie, bawiąc się na koncertach z udziałem Perfectu i Kate Ryan.

Ochotnicze Hufce Pracy już po raz piąty uczestniczyły w Open Hair Festival w Sieradzu. Ta sztandarowa dla miasta impreza promocyjna przypomina o światowej sławy mistrzu grzebienia i nożyczek rodem z Sieradza – Antonim „Antoine” Cierplikowskim. 21 lipca 2013r. w ramach tego Festiwalu odbył się XXIX Ogólnopolski Konkurs Uczniów  Fryzjerstwa im. Antoine’a Cierplikowskiego. Ogólnopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa to turniej dla młodych adeptów sztuki fryzjerskiej , którzy corocznie zjeżdżają do Sieradza z całego kraju, by wykazać się swoimi umiejętnościami i talentem. Konkurs, którego pierwsza edycja odbyła się 30 listopada 1975 r. jest jedną z najbardziej prestiżowych imprez branżowych w Polsce a także integralną częścią Open Hair Festival. Patronem całego wydarzenia jest „ król fryzjerów i fryzjer królów” – Antoine Cierplikowski, sieradzanin, który 36 lat temu był jego pomysłodawcą. OHP wspierają ideę Ogólnopolskiego Konkursu Uczniów Fryzjerstwa poprzez użyczenie konsoli fryzjerskich, przy których uczniowie odbywający naukę zawodu. Promocja konkursu prowadzona jest również wśród przedsiębiorców kształcących w branży fryzjerskiej i kosmetycznej.

CEiPM OHP w Sieradzu obsługuje w zakresie refundacji kosztów kształcenia pracowników młodocianych blisko 100 pracodawców kształcących łącznie ok.300 fryzjerów na terenie podregionu zachodniego woj. łódzkiego. Jedną z głównych atrakcji imprezy było bicie rekordu Guinnessa w jednoczesnej stylizacji fryzur, w której uczestniczyła młodzież OHP i uczniowie kształcący się w zawodzie fryzjera. Nie zabrakło prezentacji  stylistów, wyborów Miss Open 2013 oraz pokazów mistrza iluzji i magii – Macieja Pola. Perfekcyjny był sam finał fryzjerskiego święta. Kilka tysięcy sieradzan razem z Grzegorzem Markowskim świetnie bawiło się w takt znanych przebojów grupy Perfect. V edycję Open Hair Festival zakończył pokaz laserów i sztucznych ogni.

Autor: Magdalena Owczarek
Źródło: www.nasze.fm


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента