Публикатор Публикатор

Назад

Dlaczego warto wsiąść na rower

Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. A korzyści, jakie daje jazda na rowerze, jest dość sporo. Dlatego warto w związku z nowym rokiem szkolnym pomyśleć o zamianie autobusu czy samochodu rodziców na rower.

Oczywiście rower może być też świetną alternatywą spędzania wolnego czasu. Skorzysta na tym nie tylko nasz organizm, ale także środowisko. A oto niektóre powody dla których warto wsiąść na rower.

Poprawisz wydolność organizmu

Wysiłek podczas jazdy na rowerze sprawia, że krew jest dotleniona, zwiększa się objętość płuc, a serce lepiej pracuje. Z każdym przejechanym kilometrem nasza kondycja poprawia się i stajemy się bardziej odporni na zmęczenie. Bardziej dotleniony jest także nasz mózg, dzięki czemu pracuje lepiej.

Wzmocnisz mięśnie

W trakcie jazdy rowerem pracują nie tylko mięsnie nóg, ale także mięśnie pleców, pośladków czy brzucha. Regularna jazda rowerem sprawia, że mięśnie te stają się mocniejsze.

Dbasz o serce

Spokojna jazda na rowerze to idealny wysiłek dla naszego serca, który pobudza krążenie krwi. Krew, która lepiej krąży, chroni przed chorobami serca, obniża poziom cholesterolu, zapobiega powstawaniu żylaków.

Spalisz kalorie

Rower jest doskonałym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Do jazdy na rowerze nasz organizm potrzebuje dodatkowej energii, którą pobiera ze zgromadzonych zapasów w postaci tkanki tłuszczowej. Nie dość że schudniemy, to jeszcze wysmuklimy nasze ciało. W trakcie jazdy na  rowerze możemy spalić nawet 500 kalorii.

Oszczędzasz czas i pieniądze

Ile razy zdarzało się nam stać w korkach bardzo długo, pomimo, że trasa do pokonania nie była taka długa? Ile godzin zmarnowanego czasu! Wybierając rower, nie mamy tego problemu. Omijamy korki, wybieramy krótsze trasy czy alejki, często niedostępne dla samochodu. Nie musimy martwić się także o parking. Rower jest zawsze gotowy do jazdy. Bez opłat za ubezpieczenie, benzynę, bez kosztów potrzebnych na naprawę czy miejsce parkingowe.

Troszczysz się o środowisko

W niektórych dużych miastach poziom hałasu, a także poziom zanieczyszczeń przekracza dopuszczalne normy. Rower nie wydziela spalin i nie powoduje hałasu. Jest bardzo przyjazny dla środowiska. Dlatego może warto pomyśleć o środowisku i wybrać rower zamiast samochodu.

Poznajesz nowe miejsca

Rowerem możemy dojechać nie tylko do szkoły, pracy czy do znajomych, ale także w bardzo wiele ciekawych miejsc. Możemy wybrać się tam, gdzie jeszcze nie byliśmy. Odkrywać nowe, nieznane zakątki. Docierać tam, gdzie wjazd zabroniony jest dla innych pojazdów. Nieważne czy jest to miasto czy wieś. Jest tyle ciekawych ścieżek do przejechania! W każdym momencie można się zatrzymać, odpocząć i cieszyć chwilą.

Autor: Agnieszka Hajduk

Źródło:
www.treningaerobowy.pl
www.electrbicycle.pl
www.wformie24.poradnikzdrowie.pl

 


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента