Публикатор Публикатор

Назад

Florysta - zawód z potencjałem

W CKiW OHP w Oleśnicy odbywają się kursy zawodowe dla uczestników projektu „Równi na rynku pracy”, realizowanego w ramach programu „Gwarancje dla młodzieży”. Jednym z nich jest kurs florysty z obsługą kasy fiskalnej. Uczestniczkami są młode kobiety w wieku 18-24, które nie mogąc znaleźć zatrudnienia w wyuczonym zawodzie, zdecydowały się poszerzyć swoje kwalifikacje na kursie zawodowym organizowanym przez CKiW OHP w Oleśnicy.

Zajęcia z obsługi kasy fiskalnej, teoretyczna wiedza o sztuce układania kompozycji kwiatowych oraz praktyczne umiejętności wykorzystania tych zasad i tworzenia najróżniejszych układów przestrzennych z kwiatów, to zakres tematyczny starannie przygotowanego i prowadzonego kursu. Do tej pory uczestniczki projektu w praktyce opanowały między innymi sztukę układania kwiatów w ręku, bukietów ślubnych oraz okolicznościowych. W ramach kursu zaplanowana jest nauka dotycząca tworzenia wieńców świątecznych, nauka dotycząca florystyki żałobnej, czy tworzenia biżuterii florystycznej.

Nowy zawód – florysta, jaki zdobędą nasze uczestniczki jest jednym z częściej poszukiwanych na regionalnym rynku pracy. Nasze panie, po zakończeniu całego cyklu kursu będą miały szansę odbyć półroczny staż w nowym zawodzie. Praktyczne przygotowanie do zawodu i nabyte doświadczenie podczas stażu pozwoli im być konkurencyjnymi na regionalnym rynku pracy. Dzięki naszemu wsparciu w ramach projektu „Równi na rynku pracy" te młode kobiety dostaną pozytywny impuls do dalszego działania i aktywności na rynku pracy, a jednocześnie powrócą na niego z nowymi konkurencyjnymi umiejętnościami.

Autor: Martyna Czernik, Agnieszka Sobaszek-Aumüller

Zdjęcia: Martyna Czernik, Marcin Marciniak     
 


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента