Публикатор Публикатор

Назад

I Ty możesz zmienić swoje kwalifikacje zawodowe!

Jeśli jesteś osobą pełnoletnią a nie ukończyłeś jeszcze 25 lat, nie pracujesz i nie masz pomysłu na „przyszłość” - koniecznie odwiedź Młodzieżowe Centrum Kariery w Sieradzu przy ul. Pułaskiego 5! To właśnie tam możesz skorzystać z bezpłatnych kursów zawodowych, które odmienią twoje życie!

15 grudnia 2014 r. w Młodzieżowym Centrum Kariery w Sieradzu rozdano certyfikaty ukończenia szkolenia: „Sprzedawca, fakturzysta, kasjer z obsługą komputera, urządzeń fiskalnych i terminalem kart płatniczych", zorganizowanego w ramach utrzymania rezultatów projektu: „OHP jako realizator usług rynku pracy". Uczestnikami bezpłatnego kursu było 10 osób nieaktywnych zawodowo, poszukujących pracy, w wieku 18-25 lat z powiatów sieradzkiego i zduńskowolskiego. Szkolenie podzielono na dwa moduły. Pierwszy obejmował uzyskanie wiedzy teoretycznej z zakresu podstawowych czynności wykonywanych przez każdego sprzedawcę, zapoznanie z przepisami BHP w obiektach handlowych, technikami sprzedaży oraz przygotowanie do rozmowy z klientem. Drugi moduł oparty był na zajęciach praktycznych na kasach fiskalnych. Młodzież poznała rodzaje płatności na urządzeniach fiskalnych, podstawy gospodarki magazynowej wraz z zasadami wystawiania faktur, ćwiczyła wykonywanie raportów fiskalnych i sprzedaż na kasie fiskalnej. Uczestnicy tego szkolenia zostali przygotowani przede wszystkim od praktycznej strony do kontaktu i obsługi klienta, która wiąże się bezpośrednio z pracą na stanowisku handlowym.

Drugim kursem zrealizowanym w MCK Sieradz w grudniu był „Magazynier z obsługą wózków widłowych". Dziesięciu młodych mężczyzn w wieku 18-25 lat przystąpiło do egzaminu państwowego przed komisją UDT i zdało go w 100%. W najbliższych dniach zostaną im wręczone zaświadczenia potwierdzające zdobyte kwalifikacje, które pozwolą na poszukiwanie pracy nie tylko w kraju ale także poza jego granicami. Sieradzka młodzież chętnie korzysta z bezpłatnych szkoleń zawodowych organizowanych przez OHP, które pomagają w podwyższaniu już posiadanych kwalifikacji oraz nabyciu tych pierwszych, bez których nie ma szans na znalezienie zatrudnienia na dzisiejszym, bardzo wymagającym rynku pracy.

 

Tekst i zdjęcia: Magdalena Owczarek, specjalista ds. rozwoju zawodowego w MCK Sieradz


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента