Публикатор Публикатор

Назад

Kursy zawodowe – MCK Police

Kursy zawodowe to kolejne formy wsparcia w ramach projektu „Równi na rynku pracy" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu „Gwarancje dla młodzieży", w których biorą udział beneficjenci w Młodzieżowym Centrum Kariery w Policach. 9 marca 2015 roku rozpoczęła się realizacja kursów: piekarz, cukiernik oraz fotograf.

Szkolenie w zawodzie piekarz, cukiernik pozwoli młodym ludziom poznać podstawy działalności gospodarczej w przemyśle spożywczym oraz zagadnienia związane z wytworzeniem asortymentu wyrobów ciastkarskich i pieczywa. Każdy uczestnik szkolenia zostanie również przeszkolony z zakresu magazynowania surowców piekarskich oraz obsługi maszyn i urządzeń wykorzystywanych do wypieku pieczywa i ciast.

Część uczestników zdecydowała się na udział w kursie fotograficznym. Części teoretyczna oraz praktyczna są realizowane przez firmę, która powstała z pasji i chęci stworzenia w Szczecinie miejsca przyjaznego wszystkim miłośnikom fotografii. Głównym profilem działalności są warsztaty i kursy fotograficzne na różnych stopniach zaawansowania.

Program kursu obejmuje między innymi podstawy fotografii cyfrowej i lustrzanki, techniki oświetlenia, budowanie ekipy zdjęciowej (wizażystka, stylistka), fotografowanie w studio i w plenerze oraz obróbkę w programach Photoshop i Lightroom. Każdy uczestnik szkolenia zostanie również przeszkolony z podstaw marketingu fotograficznego oraz prawa autorskiego dla fotografów na zajęciach z prawnikiem.

Wysoka jakość trwających kursów w połączeniu z przewidzianym sześciomiesięcznym stażem zawodowym to dla uczestników projektu szansa na odnalezienie swojego miejsca na rynku pracy.

Autor tekstu i zdjęcia: Katarzyna Łukaszewicz - MCK Police


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента