Публикатор Публикатор

Назад

„10 lat minęło – jak jeden dzień”

Takim hasłem można by było podsumować dzień otwarty OHP , który odbył się 9 maja br. w CKiW w Szczawnicy. Dzień ten był połączony z Jubileuszem 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Na zaproszenie Centrum licznie przybyła młodzież gimnazjalna ze Szczawnicy i Krościenka nad Dunajcem. Goście zostali przywitani przez dyrekcję, a następnie przedstawiono im w interesujący sposób ofertę edukacyjną i wychowawczą przygotowaną na rok szkolny 2014/2015. Dodatkowo w ramach Jubileuszu  10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej przedstawiono prezentację dotyczącą projektów europejskich, które zostały zrealizowane przez CKiW OHP w Szczawnicy na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Przedstawiono i omówiono m. in. projekty realizowane w ramach programu „ Młodzież w działaniu” oraz „Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży”.

W ramach ww.  programów Centrum zorganizowało 14 wymian międzynarodowych młodzieży z 6 krajami ( Niemcy, Włochy, Czechy, Słowacja , Ukraina, Węgry).

W wymianach tych wzięło udział blisko pół tysiąca osób ze wszystkich wymienionych państw, z czego blisko połowa stanowili uczestnicy OHP w Szczawnicy. Wartość zrealizowanych projektów w ramach „Młodzieży w działaniu” oraz „Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży” można szacować na ok. 54 tyś. €.

Ponadto, podczas dni otwartych można było przyjrzeć się z bliska zajęciom podczas kursu zawodowe kelner-barman realizowanego w ramach programu „Nowe Perspektywy 2”, oraz omówiono główne zagadnienia związane z realizacją programu „Gwarancje dla młodzieży”.
 
    
 
Koordynator projektu: Łukasz Hurkała


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента