Публикатор Публикатор

Назад

Nauka języków – inwestycja w przyszłość

Ucz się, ucz, bo nauka to potęgi klucz. To wyświechtane porzekadło sprawdza się w przypadku nauki języków obcych.

Zwłaszcza od kiedy Polacy zyskali możliwość pracy za granicą – potencjalni kandydaci do dobrze płatnej pracy za granicami naszego kraju szybko przekonali się, że tylko ci, którzy potrafią sprawnie komunikować się w obcym języku, mają łatwiej, mogą liczyć na wyższe zarobki i ciekawszą pracę.

W XXI wieku znajomość języka obcego jest jedną z podstawowych umiejętności, jakie młody człowiek powinien posiadać, wkraczając na jakże trudny rynek pracy. Nauka języków jest doskonałą inwestycją w przyszłość. Dzięki znajomości języka obcego możemy pozyskać nie tylko wiedzę teoretyczną, poszerzyć horyzonty, poczuć się pewniej, ale także nabyć nowe doświadczenia i praktykę w środowisku międzynarodowym. Oprócz tego możemy zawierać przyjaźnie i znajomości z osobami z całego świata.

Znajomość języka obcego zaczyna być tak powszechną umiejętnością jak jazda na rowerze. Tutaj należy podkreślić, iż nie mówimy tylko o angielskim, ale także o niemieckim, francuskim, hiszpańskim. W ostatnich latach możemy zauważyć wzrost zainteresowania na naukę np. chińskiego, japońskiego. Popularny stał się norweski, rosyjski. Coraz więcej szkół językowych proponuje duży wachlarz języków do wyboru. Szkoły także starają się iść za trendami i oprócz języka angielskiego, rosyjskiego czy niemieckiego uczniowie mają możliwość wybrać między innymi hiszpański, francuski, japoński.

Znajomość języka obcego zaprocentuje w przyszłości w postaci nie tylko lepszej pracy, ale także podniesie naszą pewność siebie w kontaktach ze znajomymi obcojęzycznymi, a także podczas podróży zagranicznych. A więc do dzieła – pamiętajmy moda na naukę języków obcych trwa.

Autor: Monika Kędzierska doradca zawodowy MCK Włodawa
Źródło: Newsweek, źródło własne


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента