Публикатор Публикатор

Назад

Noc na Zamku

Pokaz Drużyny Rycerskiej z Bierutowa działającej przy Stowarzyszeniu Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego

W czerwcu Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy po raz kolejny zorganizowało „Noc na Zamku”, imprezę skierowaną do lokalnej społeczności. Uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor CKiW OHP w Oleśnicy, pani Jowita Tomaszewska. Na zamkowym dziedzińcu pojawili się znakomici rękodzielnicy i wspaniali artyści, by zeprezentować swoją twórczość. Na scenie wystąpili Sycowiacy, Radzowiczanie, chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Zespół Pewex.

Goście mogli obejrzeć pokazy ratownictwa i pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu Oleśnickiej Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK, podziwiać pokaz mody wszechczasów w wykonaniu grupy Poloneska, a także spektakle teatralne w wykonaniu Klubu 4h oraz Koła teatralnego działającego przy oleśnickim Uniwersytecie III Wieku. Z myślą o najmłodszych zorganizowano grę terenową na zamku, oglądanie bajek, konkurs plastyczny oraz malowanie twarzy. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz karate oleśnickiego Klubu Sportowego Hikari oraz pokaz tańca brzucha w wykonaniu Dalyah Bellydance. Oprócz tego swoje umiejętności zaprezentowała Drużyna Rycerska z Bierutowa, działająca przy Stowarzyszeniu Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego. Ponadto na błoniach Zamkowych można było obejrzeć wóz strażacki.

 W czasie trwania imprezy każdy zainteresowany mógł zwiedzić mury zamku, po których oprowadzał kustosz. W imprezie licznie uczestniczyli mieszkańcy oraz turyści. Zamkowy dziedziniec otwarty był od 12.00 do północy. Późnym wieczorem wszyscy chętni mogli wypuścić latające lampiony szczęścia. Był to niezwykle widowiskowy moment. Noc na Zamku zakończyła projekcja filmu "Drakula".„Noc na zamku” spotkała się z ogromnym zainteresowaniem społeczności lokalnej.

 Prezentacja tańców dawnych

Pokaz karate zorganizowany przez Klub Sportowy Hikari

Autor: Sylwia Politowska
Zdjęcia: Małgorzata Stusio
Źródło:www.ckiw-olesnica.ohp.pl

 


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента