Публикатор Публикатор

Назад

O tym jak Mirek osiągnął sukces

Mirek na pierwszy rzut oka to niepozorny 20-latek z małej lubuskiej wsi. Jednak szybko można się przekonać, że to pozytywnie nastawiony do życia mężczyzna. Choć jego droga nie zawsze była łatwa, to uśmiech nigdy nie znika z jego twarzy. Dwa lata po ukończeniu gimnazjum, bardzo miło wspomina lata spędzone w Hufcu Pracy i chętnie opowiada o swoich planach na przyszłość.

Laureat „Złotej 11" i „Absolwent Roku"

Mirek ukończył przyuczenie do wykonywania określonej pracy w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Jak sam mówił, zawsze miał "smykałkę" do mechaniki, którą zajmował się hobbistycznie. Na praktykach dał się poznać, jako obowiązkowy, punktualny i chętny do nauki początkujący mechanik. Opiekun praktyk często powtarzał, że nie ma dla Mirka prac nie do wykonania. Sumiennie wywiązywał się z powierzonych zadań, niezależnie czy było to sprzątanie stanowiska czy naprawy. W czasie wolnym pomagał rodzicom w pracach gospodarskich i zajmował się hodowlą kóz. W szkole był lubiany i doceniany. Chętnie uczestniczył w życiu Hufca i szkoły. Był aktywnym członkiem  Klubu Aktywnych, laureatem „Złotej 11" i „Absolwentem Roku".

Łut szczęścia? Przypadek?

Po zakończeniu szkoły Mirek od razu zaczął działać. Podjął pierwszą pracę w firmie, w której ukończył kurs magazyniera. Po zakończonym stażu znalazł zatrudnienie jako pomocnik dekarza. Praca była bardzo ciężka, jednak dawała Mirkowi dużo satysfakcji. W tym czasie nastąpiła też zmiana w życiu prywatnym. Spotkał dziewczynę, z którą do dziś tworzy szczęśliwy związek. Jak mówi, „to ona motywuje mnie do dalszej pracy nad sobą".

Kiedy nadarzyła się okazja na zmianę pracy na lepszą, podjął decyzję bez wahania. Obecnie pracuje w charakterze pracownika produkcji linek do samochodów oraz jest w trakcie kursu prawo jazdy kat. B. Natomiast czas wolny spędza aktywnie – na rowerze i spływach kajakowych.

Zapytany o plany na przyszłość odpowiada, że praca już jest, więc czas pomyśleć o własnych czterech ścianach, gdzie w pełni będzie mógł rozpocząć samodzielne, dorosłe życie.

Jak określić sukces Mirka? Łut szczęścia? Przypadek? Nie! Mirek sam zapracował na to, co osiągnął i w jakim punkcie życia się teraz znajduje. Wykorzystał szansę, jaką daje OHP i wciela swoje plany w życie. Tak więc to czy osiągniesz sukces i będziesz spełnionym człowiekiem zależy od tylko i wyłącznie od Ciebie!

 

Autor: Agnieszka Parciana- Raźna Wychowawca 4-13 Hufca Pracy w Słubicach