Публикатор Публикатор

Назад

Perypetie matki prowincjonalnej w MCK OHP Ełk

10 października br. w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Ełku odbyło się kolejne spotkania realizowane w ramach Akcji „Warto czytać", której głównym organizatorem jest Gazeta „Rozmaitości Ełckie".

Ideą Akcji jest promowanie czytania w każdej możliwej formie. Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Ełku, jako współorganizator Akcji zachęca dzieci, młodzież i osoby dorosłe do czytania. Poprzez czytanie, dzieci i młodzież wzbogacają swój język i rozwijają wyobraźnię, są kreatywne i bardziej otwarte na rozwój osobisty i zawodowy. Odbiorcą dzisiejszych spotkań byli uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Ełku, Gimnazjum nr 4 w Ełku oraz uczestnicy kółka dziennikarskiego z Zespołu Szkół nr 6 w Ełku.

Gościem specjalnym była Katarzyna Osiecka, felietonistka i autorka bloga Perypetie Matki Prowincjonalnej. Tematem spotkania było idea czytania, ale również umiejętność prowadzenie bloga. „Żeby pisać i mieć coś do powiedzenia, trzeba dużo czytać" mówiła Katarzyna Osiecka swoim słuchaczom. Przedstawiła historię powstawania bloga, z jakimi borykała się problemami i jak je rozwiązywała. Do wszystkiego dochodziła sama, często błądząc po omacku, szukając pomysłów w sieci. Przez to małymi kroczkami doszła do „wprawy" w jego prowadzeniu. Zgromadzona młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych była oczarowana prowadzącą spotkania, jej otwartością, poczuciem humoru oraz chęcią dzielenia się zdobytym doświadczeniem. Najbardziej aktywne osoby, dzięki uprzejmości sponsorów otrzymały upominki w postaci książek.

Organizator Gazeta „Rozmaitości Ełckie" promuje Akcję „Warto Czytać" na łamach swojej gazety w cotygodniowych, obszernych artykułach oraz na stronie internetowej www.elk.wm.pl

Zapraszamy na kolejne spotkanie z pisarzem ks. Janem Skorupskim, które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku, 17 października o godz. 18.00.

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie

Autor tekstu:  Beata Różańska, doradca zawodowy, Beata Warsiewicz, pośrednik pracy

Autor zdjęć: Beata Różańska, doradca zawodowy MCK Ełk
Nr 1 – Młodzież podczas spotkania z Katarzyną Osiecką 

 

 

 


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента