Публикатор Публикатор

Назад

Po co uczestniczyć w targach pracy?

Targi pracy odbierane są często jako nudne wydarzenie, ale zupełnie inaczej patrzą na to osoby, którym zależy już teraz na samodzielności i kreatywności, na poznaniu rynku pracy a przede wszystkim na znalezieniu najważniejszego – przyszłej pracy.

Okres jesienny, podobnie jak wiosenny, to czas organizacji takich przedsięwzięć. Targi pracy to przede wszystkim spotkania pracodawców z osobami zainteresowanymi ich ofertami. Często zainteresowani szukają jakiejkolwiek pracy, która wiąże się z zarobkiem i zdobyciem doświadczenia, nieraz nawet nie w swoim zawodzie czy specjalności. Częściej niż kiedyś także osoby już pracujące zmieniają miejsca zatrudnienia. Wynika to w dużej mierze z sytuacji panującej na rynku, a także współczesnej obyczajowości i stylu życia. W dobie „syndromu włóczęgi” skłonni jesteśmy do przenoszenia się od jednego pracodawcy do drugiego. W zmianie życia na lepsze pomagają również targi pracy, które dostępne są dla wszystkich, również tych pracujących.

Ochotnicze Hufce Pracy (podobnie jak urzędy pracy, akademickie biura karier, organizacje studenckie itp.) są bardzo często zaangażowane w takie przedsięwzięcia na swoich terenach. Wszyscy lokalni pracodawcy są zapraszani wówczas w jedno miejsce, by tam przedstawiać i przekonywać zainteresowanych do swoich ofert. Jest to również świetne miejsce do promowania działalności firmy.

Zazwyczaj targi pracy organizowane są w formie specjalnych stoisk poszczególnych pracodawców. Poza przedsiębiorstwami prezentują się na nich także rozmaite organizacje, agencje doradztwa personalnego i pośrednictwa pracy. Można poznać nie tylko aktualne oferty firm, ale także dokładne potrzeby i wymagania pracodawców, co umożliwia oszacowanie swoich szans jako potencjalnego kandydata na pracownika oraz ułatwia sprecyzowanie planów zawodowych, a nawet nakreślenie ścieżki kariery.

Targi pracy są szansą, więc należy się do nich odpowiednio przygotować. Warto zabrać
ze sobą swoje CV i coś do pisania, zbierać ulotki i wizytówki. Jest to czas poznania firm, wymagań pracodawców, z którymi możemy bezpośrednio porozmawiać i przy okazji się zaprezentować. Z całą pewnością nie jest to czas stracony.

Autor: Katarzyna Rynkiewicz - specjalista ds. szkoleń OSZ Tarnobrzeg
Źródło:
http://www.integralia.pl/aktualnosci/ciekawostki/ciekawostki-z-rynku-pracy/527-czy-warto-uczestniczy-w-targach-pracy


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента