Публикатор Публикатор

Назад

Pobiliśmy rekord! 5-3 HP w Łodzi też grał…

XXIII już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już za nami. W tym roku był akcją poświęconą zbieraniu pieniędzy na wczesną diagnostykę w leczeniu dzieci i godną opiekę osób w podeszłym wieku.

Wczesna diagnostyka jest elementem niezwykle istotnym, który w wielu przypadkach decyduje o życiu. Aby zmniejszyć problem zbyt późno wykrywanych chorób, w całym kraju powinny zostać utworzone ośrodki wyposażone w ultranowoczesny sprzęt do wczesnej diagnostyki, a dostęp do tych ośrodków powinien być dla każdego dziecka bezproblemowy. Z kolei seniorzy to temat, który wcześniej czy później będzie dotyczyć każdego z nas, dlatego powinien być tak ważny. Ogólnopolska, a właściwie już globalna zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyła się 11 stycznia 2015 roku.

Po raz kolejny do akcji włączył się 5-3 Hufiec Pracy z Łodzi, tworząc sztab „pozytywnie zakręconych". Zgłosiły się do nas okoliczne szkoły, mieszkańcy Łodzi oraz Stowarzyszenie Miłośników Starych Tramwajów, by uczestniczyć w zbieraniu pieniędzy na fundację założoną przez Jurka Owsiaka.

W tym roku do naszego sztabu zgłosiło 150 wolontariuszy. Udało nam się pozyskać wiele gadżetów, które przekazaliśmy na aukcję do zespołu szkół przy ul. Czernika. Jak co roku pieniądze zbieraliśmy na terenie Manufaktury oraz ulicy Piotrkowskiej. Wielka parada z udziałem 70 koni, pięciu zaprzęgów i 50 piechurów z grup rekonstrukcyjnych, osada starosłowiańska, wikingów, sokolników, wóz bojowy strażaków, wojskowy wóz medyczny, pokazy kąpieli "morsów" w sztucznym basenie, paradę motocykli zorganizowaną przez klub Knight Riders oraz pokazową akcję ratowniczą po pożarze i wypadku drogowym to część atrakcji, które można było zobaczyć podczas trwania Finału. Nasi wolontariusze, wbrew wietrznej aurze, spisali się wzorowo. Poza kwestowaniem pomagali szefowi naszego sztabu - Tomkowi Kaczmarskiemu w zliczaniu pieniędzy oraz koordynowaniu przebiegiem podsumowania zbiórki. W banku przy ul. Kościuszki, gdzie miało miejsce rozliczenie, panowało niesamowite, pozytywne zamieszanie. Każdy chciał wiedzieć, jaką sumę udało mu się zebrać. Co chwilę docierały do nas nowe informacje na temat wydarzeń towarzyszących Orkiestrze oraz ogólnej kwoty zebranej podczas jej trwania. W puszkach naszych wolontariuszy uzbieranych było przeciętnie około 450 zł. Łączna kwota, jaką udało nam się zebrać na obecną chwilę to aż 68 800 zł !!! Przekroczyło to nasze najśmielsze oczekiwania! Stawia to wysoko poprzeczkę na rok następny, bo oczywiście już myślimy o graniu z Orkiestrą za rok.

Zapraszamy wszystkich chętnych i ludzi dobrego serca do wzięcia udziału w tej szczytnej akcji. Powołujcie sztaby, organizujcie wolontariuszy, realizujcie nawet najbardziej szalone pomysły kolejnego finałowego grania. Nie dajcie się długo prosić - to tylko jeden dzień w roku! Z orkiestrowym pozdrowieniem SIE MA!!!

Autor: Paulina Major

Zdjęcie: Tomasz Kaczmarski


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента