Публикатор Публикатор

Назад

Rozwijamy talenty

Organizowanie zajęć rozwijających zdolności i zainteresowania wynika ze współczesnych teorii indywidualistycznych, akcentujących dążenie do samorozwoju, samodzielności poznawczej i emocjonalnej, kreatywności i doskonałości. Wiążą się one często z wąską specjalizacją, aktywnością ukierunkowaną na jedną dziedzinę. Działalność taka sprzyja odnoszeniu sukcesów przez naszych uczestników na wielu polach. Możemy się poszczycić sukcesami w dziedzinie sportu, muzyki plastyki.

Uczestnik 13-1 Środowiskowego Hufca Pracy w Jędrzejowie, Daniel Januszek zajął II miejsce w Świętokrzyskim Plebiscycie Sportowym w kategorii Największy Talent w powiecie jędrzejowskim. Plebiscyt Sportowy w Świętokrzyskim jest najbardziej prestiżowy i jednocześnie najstarszy w regionie. Daniel jest napastnikiem drużyny piłkarskiej „Wierna” Małogoszcz, uczęszcza do Zasadniczej Szkoły Zawodowej i uczy się zawodu kucharz w naszym warsztacie gastronomicznym. Z rąk Adama Jarubasa odebrał nagrodę Świętokrzyska Gwiazda Sportu.

Kolejna uczestniczka Agnieszka Srzałek odnosi liczne sukcesy w konkursach plastycznych. Do tej pory zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Moje Marzenia”, II miejsce w powiatowym konkursie „AIDS żyję bez ryzyka”. Ostatnim sukcesem było zajęcie II miejsca w  Ogólnopolskim Konkursie „Moja kartka walentynkowa”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych i artystycznych, rozwijanie inwencji twórczej, poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych oraz zachęcenie do aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu.

Poziom tegorocznej, VII już edycji konkursu „Moja kartka walentynkowa”, był bardzo wysoki. Do organizatora wpłynęło 738 prac z całej Polski. Przy ocenie kartek walentynkowych jurorzy brali pod uwagę samodzielność, wyraz artystyczny, pomysłowość i zgodność z regulaminem. Wszyscy autorzy wykazali się kreatywnością, oryginalnością oraz indywidualnym podejściem do tematu walentynek. Do dnia 11 marca br. prace można oglądać na wystawie pokonkursowej w Galerii Art. Styl w Kielcach.

Jednym z priorytetów w działalności Środowiskowego Hufca Pracy w Jędrzejowie jest zapewnienie uczestnikom fascynujących zajęć, miłej atmosfery oraz środowiska, w którym mogą odnosić sukcesy i cieszyć się z nich. Tworzymy ciepłą i miłą atmosferę, w której młodzi ludzie mogą rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia. Podchodzimy indywidualnie do potrzeb każdego ucznia - staramy się stale zmieniać i rozwijać tak, aby nieustannie zwiększać efektywność naszego działania.

Autor: Magdalena Suszalska – Świeca
Źródło: opracowanie własne


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента