Публикатор Публикатор

Назад

Spacer po zawodachZakończenie edukacji w gimnazjum to również czas podejmowania pierwszych decyzji zawodowych. Dla wielu młodych osób moment ten jest szczególnie trudny, ponieważ uczeń trzeciej klasy gimnazjum musi dokonać wyboru: czy kontynuować edukację ogólną czy rozpocząć kształcenie zawodowe. Uczniowie, którzy decydują się na zdobycie zawodu, muszą także podjąć decyzję, czy kwalifikacje zawodowe będą zdobywać w  technikum, czy też może w zasadniczej szkole zawodowej.

13 lutego uczniowie klas III Publicznego Gimnazjum w Obrytem uczestniczyli w zajęciach z zakresu planowania ścieżki edukacyjno-zawodowej, prowadzonych przez lidera Klubu Pracy w Pułtusku - Joannę Szczerba. Młodzież uczestnicząc w zajęciach miała okazję przekonać się, jak ważne jest zdobywanie informacji o zawodach w procesie planowania przyszłości zawodowej. Uczniowie wykonując różne ćwiczenia mieli okazję zastanowić się, czy określony zawód da im w przyszłości szanse realizowania własnych zainteresowań, czy jest zgodny z ich predyspozycjami i umiejętnościami.

Przeprowadzone warsztaty miały na celu poszerzenie wiedzy na temat możliwości kształcenia oraz przygotowanie uczniów do podjęcia trafnej decyzji edukacyjno- zawodowej.

Autor : Joanna Szczerba – lider Klubu Pracy w Pułtusku
Autorzy zdjęcia: Aleksandra Demczyńska-Kędel (pedagog szkolny)

Podpis do zdjęcia:
Zdjęcie 1 - Lider KP Joanna Szczerba omawia rolę predyspozycji w wyborze kierunku kształcenia


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента