Публикатор Публикатор

Назад

Spotkania wigilijne w CKiW OHP w Rowie - Trzcińsku

Po raz kolejny w ostatnich dniach grudnia, tuż przed przerwą świąteczną – tj. 18 grudnia i 19 grudnia tego roku w obu miejscowościach Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Rowie i Trzcińsku – Zdroju odbyły się spotkania wigilijne dla wszystkich naszych uczestników. Przedświąteczny czas wypełniony pracą, porządkami, zakupami jest jednocześnie przygotowaniem do najprzyjemniejszego wieczoru w roku, wieczoru, kiedy najbliżsi spotykają się przy jednym stole, by wspólnie zjeść posiłek.

Spotkanie w Rowie rozpoczęło się od inscenizacji jasełek, które przygotowała nasza młodzież w jedenastoosobowym składzie pod kierunkiem wychowawców Moniki Kuźmickiej i Doroty Parniewicz. Uczestnicy wcielili się role: aniołów, pasterzy, króli, Józefa, Maryi zaskoczyły widzów oryginalną formą i wykonaniem. Na scenariusz złożyły się kolędy, pastorałki oraz poezja najwyższej próby, tworzące poruszającą historię narodzenia Jezusa. O oprawę muzyczną zadbał wychowawca Rafał Bakalarz.

Dyrektor Centrum  Rafał Ociepka w swoim uroczystym przemówieniu skierował wiele miłych słów, szczególnie do młodzieży. Duszpasterz ks. Andrzej Moskwa przepięknie mówił o wielkim wydarzeniu w dziejach ludzkości, jakim było narodzenie Jezusa.  Wraz z nim zaczęła się nowa era w dziejach ludzkości – era miłości. Jezus powiedział: „Przyszedłem zapalić miłość wśród ludzi". Pokażmy Jezusowi, że czuwamy prawdziwie, nie marnujemy czasu. Chrystus chce, aby każdy z nas stał się maleńką lampką miłości i dobroci, przekazującą swoje światło innym. Następnie duchowny poprowadził krótką modlitwę i udzielił błogosławieństwa na świąteczny czas oraz Nowy Rok, prosząc tym samym wszystkich o przełamanie się opłatkiem i złożenie sobie świątecznych życzeń. Padło wówczas wiele ciepłych słów, dodających otuchy i nadziei na kolejny jeszcze lepszy rok.

Dzień później podobne spotkanie wigilijne odbyło się w Trzcińsku – Zdroju, w którym uczestniczyła młodzież hufca stacjonarnego i dochodzącego z tej miejscowości. Powitania zebranej młodzieży dokonał ponownie Dyrektor Centrum Rafał Ociepka, słowo do uczestników Centrum wygłosił proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku – Zdroju ksiądz kanonik Marek Piotrowski. Następnie młodzież wysłuchała czytania Ewangelii Św. Łukasza o narodzinach Chrystusa. Kolejnym elementem spotkania był krótki montaż muzyczno – słowny przygotowany przez chłopców pod kierunkiem wychowawców Macieja Rostowskiego i Pawła Dunowskiego.

Podczas obu spotkań nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw, w których przygotowywaniu pomagała nasza młodzież oraz nastrojowej oprawy, w tle której rozbrzmiewały kolędy. Kolacje przebiegały w prawdziwie rodzinnej atmosferze. Tegoroczne wigilie wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój i na długo pozostaną w pamięci, szczególnie młodzieży naszego Centrum.

 

Autor tekst i zdjęcia:  Monika Kuźmicka, Dorota Parniewicz (Opracowanie własne)


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента