Публикатор Публикатор

Назад

Sukces Bartka i Damiana z HP 5-5 w Łodzi!

W styczniu młodzież kształcąca się w gimnazjach dla dorosłych kończy swoją edukację. Oprócz egzaminów gimnazjalnych oraz semestralnych, uczestników OHP czekają jeszcze egzaminy kończące 22 miesiące przygotowania zawodowego. W Hufcu Pracy 5-5 w Łodzi młodzież odbyła egzaminy w zawodzie kucharz oraz elektromechanik pojazdów samochodowych.

Jako pierwszy odbył się egzamin Damiana Markiela, który praktyki odbywał w zawodzie elektromechanika samochodowego. Przewodniczącym komisji egzaminacyjnej był właściciel zakładu Zbigniew Serafin. Do zadań Damiana oprócz udzielenia prawidłowych odpowiedzi dotyczących diagnostyki samochodów było również sprawdzenie instalacji elektrycznej w samochodzie.

Następny egzamin został przeprowadzony w Hotelu Andel's w zawodzie kucharz. Przewodniczącym komisji był instruktor praktycznej nauki zawodu Mirosław Jabłoński. Nasz uczestnik Bartłomiej Żaczek, miał za zadanie przygotować sałatkę z dodatkiem dowolnego mięsa. Do przygotowania swojego dania wybrał indyka. Oprócz bardzo dobrego smaku potrawy, Bartek nie zapomniał również o walorach estetycznych przygotowanego dania.

Ze względu na rzetelną i systematyczną pracę naszych uczestników podczas odbywania praktyk, otrzymali oni z egzaminów ocenę bardzo dobrą. Teraz na młodzież czeka wybór dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Wszyscy zgodnie deklarują dalszej nauki.

Serdecznie gratulujemy naszym uczestnikom dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

 

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Przybylak, wychowawca HP 5-5 w Łodzi


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента