Публикатор Публикатор

Назад

Targi Edukacyjne 2015 w Radomsku

W dniu 11 marca 2015 roku w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyły się Targi Edukacyjne dla gimnazjalistów, w których uczestniczył Hufiec Pracy 5-8 Radomsko. Organizatorem targów było Starostwo Powiatowe.

Targi Edukacyjne Radomsko 2015 to propozycja dla gimnazjalistów zastanawiających się nad wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, którzy chcą również porównać kierunki kształcenia, jakie oferują licea, technika i szkoły zawodowe z powiatu radomszczańskiego.

Stoiska promocyjne przygotowały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne naszego terenu: I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku, II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Radomsku, Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku, Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku, Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach, Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Radomsku oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Radomsku. Wszystkie szkoły przyciągały gimnazjalistów m.in. nowinkami technologicznymi, pokazami fryzjerskimi, prezentacjami zawodów, sportem, smakołykami i innymi atrakcjami, aby ściągnąć do swojej szkoły jak największą liczbę absolwentów gimnazjum. Prezentując swoje oferty szkoły zapraszały również na lekcje pokazowe i drzwi otwarte, które odbędą się wkrótce.

Swoje stoisko na targach wraz z Zespołem Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska miał Hufiec Pracy 5-8 Radomsko. Zostały rozłożone ulotki informacyjne o ofercie Hufca Pracy, były one również rozdawane przez uczestników naszej jednostki. Targi Edukacyjne przyciągnęły setki gimnazjalistów nie tylko z powiatu radomszczańskiego. Szkoły zaprosiły swoich byłych uczniów, którzy promowali je wśród gimnazjalistów.

Autor: Ewa Smolarek, Agnieszka Mordak


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента