Публикатор Публикатор

Назад

Warszawa z pomysłem na... szansę.

20 października, w ramach unijnego projektu „Pomysł na Siebie", w wolskiej jednostce 7 – 6 HP rozpoczęły się grupowe zajęcia z doradcą zawodowym.

Celem warsztatów jest zachęcanie młodych ludzi do zdobywania wiedzy, a także motywowanie do szukania rozwiązań ich problemów edukacyjnych i zawodowych. Cykl zajęć prowadzi pani Natalia Guss, specjalista z praskiego Młodzieżowego Centrum Kariery.

Uczestnicy zajęć, podczas indywidualnych spotkań z doradcą, przeanalizowali własne umiejętności i zainteresowania. Określili też, co i w jakim stopniu powinno być dla nich ważne, z dziedzin takich jak edukacyja, sprawy zawodowe i prywatne.

Zajęcia mają wzmocnić pozytywne nastawienie uczestników, którzy nie tylko poszerzą swoją wiedzę, ale także rozwiną własne pomysły i umiejętności. Pierwsze spotkanie było okazją do wzajemnego poznania się i integracji grupy. W czasie kolejnych, młodzi ludzie zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami rynku pracy, zasadami autoprezentacji, redagowania dokumentów aplikacyjnych oraz przygotują się do rozmów kwalifikacyjnych z potencjalnym pracodawcą.

Zajęcia polegają w dużej mierze na ćwiczeniach wykonywanych przez uczestników. Mają pomóc młodym ludziom w nauce budowania relacji z innymi, współpracy oraz przygotować do wzięcia odpowiedzialności za własną przyszłość. Dokonywania świadomych i trafnych wyborów.

- Dzięki spotkaniom z doradcą zawodowym, każdy z nas ma możliwość zbudowania nowego obrazu siebie. Zmienia on dotychczasową samoocenę i motywuje do rozwoju – komentowali uczestnicy projektu „Pomysł na Siebie" z warszawskiej Woli. 

 

Podpis pod zdjęciem

Nr 1 – Beneficjentki projektu „Pomysł na Siebie" podczas zajęć grupowych z doradcą zawodowym – Natalią Guss z MCK.

Zdjęcie – C. Obuch-Woszczatyńska z 7 – 6 HP,

Opr. tekstu – K. Dubiel z 7 – 6 HP.

 


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента