Публикатор Публикатор

Назад

Wokół świąt Bożego Narodzenia

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Młodzież Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, podjęła trud pomocy św. Mikołajowi przygotowując świąteczne prezenty dla podopiecznych Domu Dziecka oraz sprawiała miłą niespodziankę uczestnikom posiedzenia Rady Programowej CKiW OHP w Tarnowie, tak jak wszystkim pracownikom naszego Centrum.

W listopadzie 2014 r. z inicjatywy Rady Młodzieży CKiW OHP w Tarnowie, młodzież ogłosiła wśród uczestników placówki zbiórkę pieniędzy na zakup paczek świątecznych dla dzieci z Domu Dziecka. Na apel odpowiedzieli prawie wszyscy mieszkańcy internatu tarnowskiego Centrum, przeznaczając na ten miły gest, datki ze swojej wypłaty. Widząc zaangażowanie młodzieży, akcję wsparła też kadra opiekuńczo - wychowawcza placówki oraz pracownicy administracyjni. Po konsultacjach, młodzież zdecydowała, że za zebrane pieniądze zostaną przygotowane paczki ze słodyczami dla wszystkich dzieci z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej „Przyjazny Dom" w Tarnowie. Udało się przygotować 28  paczek mikołajkowych.
16 grudnia przedstawiciele Rady Młodzieży w przebraniu św. Mikołaja oraz jego pomocników: dwóch aniołów i diabełka, odwiedzili Dom Dziecka w Tarnowie wręczając upominki. Dzieci, pani Dyrektor i wychowawcy przywitali gości bardzo serdecznie i ciepło.

Cieszymy się, że nasza wizyta wywołała uśmiech  i radość na twarzach obdarowanych dzieci. Dziękujemy zarazem wszystkim pomocnikom św. Mikołaja.

Przed zbliżającymi się świętami młodzież internatu Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie, postanowiła przygotować niespodziankę. Przez cały listopad i grudzień uczestnicy, pod opieką wychowawcy pani Joanny Poradzisz, własnoręcznie wykonywali bombki choinkowe. Technika tworzenia polegała na ozdabianiu białych, styropianowych kul kolorowymi tasiemkami i cekinami, mocowanymi przy pomocy szpilek. Ich srebrne główki na tle różnobarwnych cekinów dawały efekt świetlistych refleksów. Wykonanie takiej bombki wymaga naprawdę wiele cierpliwości i dokładności. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że jest to doskonała forma relaksu i świetne zajęcie na długie, jesienno-zimowe wieczory.

W ostatnim tygodniu przed świętami młodzież wręczyła wykonane ozdoby członkom Rady Programowej CKiW OHP w Tarnowie (biorącym udział w grudniowym posiedzeniu), której szczególnym gościem był Zastępca Komendanta Głównego Ochotniczych Hufców Pracy Pan Wieńczysław Andrzej Targ. Życzenia i upominki od młodzieży Centrum przyjęli również dyrektorzy i wszyscy pracownicy tarnowskiego CKiW. Bożonarodzeniowa inicjatywa została przyjęta z wielką życzliwością oraz uznaniem.

Niech ten szczególny czas świąt Bożego Narodzenia, będzie okazją do spędzenia miłych chwil w gronie najbliższych, w atmosferze pełnej miłości i wzajemnej życzliwości, Nowy Rok niech będzie czasem spełnienia wszystkich marzeń i nadziei.

 

Autor:  Marek Słowik


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента