Публикатор Публикатор

Назад

XI Targi Edukacyjne w Łęczycy

19 lutego 2015 r. w Hali Sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy odbyły się XI Targi Edukacyjne. Jak co roku, były one skierowane do młodzieży gimnazjalnej z terenu powiatu łęczyckiego. Imprezę, w której uczestniczyło około 150 gimnazjalistów zorganizowała Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łęczycy. Stoisko na Targach zaprezentowały również jednostki OHP: Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Łodzi i Punkt Pośrednictwa Pracy w Łęczycy.

Osobom zainteresowanym prezentowano ofertę Punktu oraz zakres jego działania. Młodzi ludzie - niektórzy po raz pierwszy - spotkali się z tego typu działaniami skierowanymi bezpośrednio do ich grupy wiekowej. Każdy chętny otrzymywał interesujące go materiały oraz wizytówkę z danymi kontaktowymi. Dużym, jak zawsze, zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się materiały informacyjne, a zwłaszcza seria ulotek „Czy to dobry wybór?" i „Zakręcone kariery".

Swoją ofertę przedstawiały szkoły średnie i specjalne ośrodki szkolno – wychowawcze: Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Łęczycy, Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy, Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa im. Bohaterów Walk Nad Bzurą w Piątku, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łęczycy oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stemplewie.

Targi Edukacyjne były okazją do przeprowadzenia bezpośrednich rozmów, pozyskania przez młodych ludzi informacji na temat trendów na rynku pracy oraz możliwości znalezienia zatrudnienia w wybranym zawodzie.

Autor tekstu i zdjęcia: Hubert Janaczyk, Anna Przewoźniak – doradcy zawodowi MCIZ Łódź Aleksandra Kamińska - pośrednik pracy PPP w Łęczycy


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента