Публикатор Публикатор

Назад

Zajęcia z psychologiem w ramach projektu "Równi na rynku pracy" w Radomiu

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Radomiu realizuje zajęcia grupowe z psychologiem w ramach projektu „Równi na rynku pracy". Jako pierwsi ze wsparcia skorzystali młodzi ludzie z Pionek i Szydłowca. Obecnie trwają warsztaty w Radomiu.

Jednym z celów zajęć prowadzonych przez Marcelinę Szarpak było zdobycie przez uczestników umiejętności dostrzegania dobrych stron własnej osobowości i wykorzystania ich w działaniach zespołowych i indywidualnych. Poruszone zostały również kwestie komunikacji interpersonalnej, jej istoty i ogromnego znaczenia w życiu codziennym. Dzięki ćwiczeniom w grupach uczestnicy spotkania mogli poznać w praktyce zachowania ułatwiające i utrudniające porozumiewanie się. Nauczyli się posługiwania komunikacją niewerbalną.

Na kolejnych warsztatach młodzież będzie skupiać się przede wszystkim na zagadnieniach dotyczących prawidłowego podejmowania decyzji w życiu oraz na kwestiach związanych z asertywnością, ponieważ jest ona niezwykle ważna przy dokonywaniu wyboru w życiu zawodowym i prywatnym.

Po odbyciu zajęć grupowych z psychologiem uczestnicy projektu „Równi na rynku pracy" będą kontynuować wsparcie w formie zajęć indywidualnych.

 

Autor:  Piotr Ćwil, Specjalista ds. rozwoju zawodowego, OSZ Pionki, Elżbieta Małecka, doradca zawodowy, CEiPM Radom


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента