Публикатор Публикатор

Назад

Zakończenie kursu zawodowego w Dobieszkowie

Uczestnicy projektu „Równi na rynku pracy” realizowanego przez Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie uczestniczyli w kursie: "Kosmetyczka – wizaż", który zakończył się 11.12.2014 r.

W ramach kursu młodzi ludzie zapoznali się z tematyką wizażu, pielęgnacji twarzy, kosmetyków, makijażu, pielęgnacji ciała, manicure i pedicure i stylizacji paznokci. Zakres pozyskanych wiadomości był bardzo szeroki, począwszy od analizy kolorystycznej, stylów wizażu,  budowy skóry, rodzajów masek, skończywszy na różnych rodzajach masaży i metodach zdobienia paznokci. 

W ramach 100 godzin zajęć uczestnicy odbyli zajęcia teoretyczne i praktyczne, które zakończyły się egzaminem.

Projekt „Równi na rynku pracy" realizowany w ramach unijnej inicjatywy „Gwarancja dla młodzieży" jest skierowany do młodzieży w wieku 18-24 lat, którzy są bezrobotni, nieaktywni zawodowo i chcą podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe. W ramach przedsięwzięcia młodzi ludzie mieli możliwość uczestniczenia w bezpłatnych szkoleniach zawodowych, podstawowym kursie komputerowym oraz w ECDL-u, w zajęciach z prawnikiem, doradcą zawodowym i spotkaniach z psychologiem.

Obecnie grupa beneficjentów bierze udział w treningu umiejętności społecznych. 22.12.2014 r. uczestnicy projektu rozpoczęli kurs języka angielskiego, w ramach którego odbędą się zajęcia z lektorem w wymiarze 120 godzin.

Młodzież, przez cały czas trwania projektów otrzymuje wsparcie opiekuńczo-wychowawcze, ma zapewnione wyżywienie w trakcie zajęć dydaktycznych oraz zwrot kosztów dojazdu na zajęcia.

 

Autor: Iwona Nowacka, psycholog CKiW


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента