Trendy i zawody Trendy i zawody

 • 28.04.2014

  „Ginące zawody pomysłem na przyszłość”
  W dobie rozwijającej się technologii, w świecie komputerów, smartfonów, oraz konsoli ciężko sobie wyobrazić, że ludzie pracowali bez pomocy laptopa czy telefonu komórkowego.

 • 07.04.2014

  Zawód ślusarz
  Chcesz pracować, jako ślusarz? Dowiedz się, na czym polega praca ślusarza oraz jakie wykształcenie, doświadczenie i predyspozycje są mile widziane w tym zawodzie.

 • 03.04.2014

  Za mundurem panny sznurem…
  … to powiedzenie znają niemal wszyscy. W społeczeństwie nadal istnieje przekonanie, że osoba przyodziewająca służbowy uniform wzbudza wśród ludzi zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Zawód policjanta, żołnierza, czy strażaka kojarzy się z „walką” o spokój i bezpieczeństwo społeczeństwa. To właśnie straż pożarna jako publiczna instytucja według większości sondaży cieszy się naszym największym zaufaniem. Dlatego postanowiłam poprosić o krótką rozmowę przedstawiciela Straży Pożarnej, który podzielił się ze mną ciekawymi informacjami dotyczącymi zawodu strażaka. Moim rozmówcą był młodszy kapitan Wojciech Baliński z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 4 w Łodzi, który w straży pracuje blisko 10 lat.

 • 01.04.2014

  Modelka –wymarzony zawód?
  Nowy Jork, Paryż, Tokio, pokazy najsłynniejszych projektantów, okładki magazynów mody, miliony dolarów i uwielbienie świata. Wiele młodych dziewczyn marzy o byciu modelką. Jest to w ich mniemaniu fantastyczne zajęcie i dobrze płatna kariera. Nie jest konieczne konkretne wykształcenie, a jedynie odpowiednia prezencja.

 • 27.03.2014

  Rola coacha kariery w kreowaniu kariery zawodowej młodzieży
  Współczesny rynek pracy staje się coraz trudniejszy i coraz bardziej skomplikowany.

 • 17.03.2014

  Jak zorganizować efektywne szkolenie?
  Nie ma dobrych lub złych firm szkoleniowych, są dobrzy lub słabsi trenerzy. To właśnie od trenera, jego przygotowania, kompetencji, umiejętności i wyczucia w pracy z grupą zależy w dużym stopniu satysfakcja uczestników i efektywność szkolenia.

 • 11.03.2014

  Staż – strata czasu czy szansa na dobrą pracę?
  Wiele ofert pracy zawiera zapis „wymagane doświadczenie zawodowe”. Jest to frustrujące dla tysięcy absolwentów szkół średnich i wyższych, bo to swoisty paradoks: jak podjąć swoją pierwszą pracę, skoro pracodawca od razu domaga się doświadczenia? Rozwiązaniem tego problemu może być staż.

 • 05.03.2014

  Zawód: kucharz
  Znany od wieków i niezbędny, ale do niedawna zwykle pozostający w cieniu. Od paru lat zawód kucharza staje się coraz bardziej doceniany. Dobry kucharz ma dziś nawet szansę zostać gwiazdą telewizji.

 • 04.03.2014

  Śmieciowa praca
  Ostatnio coraz częściej słyszy się o „umowach śmieciowych”. Krzywdzą pracowników i psują rynek pracy, na dodatek ograniczają wpływy do ZUS. Czym są tzw. śmieciówki i czy faktycznie trzeba się ich bać?

 • 20.02.2014

  Edukacja sobie, rynek pracy sobie
  Za jedną z wiodących przyczyn bezrobocia młodzieży uznaje się niedostosowanie systemu edukacyjnego do potrzeb rynku pracy. W czym przejawia się rozdźwięk między wiedzą wyuczoną i umiejętnościami wymaganymi w miejscu pracy?

 • 27.01.2014

  Zawód jak marzenie – jak dokonać wyboru?
  W dzisiejszych czasach młodzi ludzie stają przed trudnym wyborem kierunku kształcenia -zawodu, który ma otworzyć przed nimi „wrota kariery”. Różne instytucje związane z rynkiem pracy tworzą rankingi najbardziej poszukiwanych zawodów zarówno w Polsce, jak i na świecie. W jaki sposób powstają i czy warto się nimi sugerować wybierając zawód? Jak dokonać wyboru i uniknąć rozczarowań?

 • 16.01.2014

  Rzemieślnik czy artysta? – Fryzjer czy stylista?
  Fryzjerstwo to nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja, zaangażowanie i sposób na życie. To zawód, który należy pokochać, aby czerpać z niego pełną satysfakcję.