Trendy i zawody Trendy i zawody

 • 30.10.2013

  Warto być wolontariuszem
  Wolontariat (łac. voluntarius - dobrowolny) to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa. Wolontariuszem może zostać każdy, kto chce pożytecznie i ciekawie wykorzystać czas wolny. Dla młodych osób wolontariat to także często pierwszy krok do kariery zawodowej.

 • 30.10.2013

  Nowe perspektywy młodzieży wiejskiej
  Młodzież wiejska to w całej Europie bardzo ważna grupa społeczna, która jest narażona na duże bezrobocie. Niska dochodowość gospodarstw rolnych i ukryte bezrobocie powodują, że konieczne są zmiany zatrudnienia na obszarach wiejskich. Co za tym idzie konieczne jest podniesienie poziomu wykształcenia i edukacji zawodowej. Wymaga to rozwiązań systemowych wspieranych przez fundusze europejskie.

 • 28.10.2013

  Wpływ rodziny na samoocenę młodego człowieka
  Rozwój samooceny człowieka jest ściśle związany z wychowaniem, jakie wyniósł z domu. Rodzina, jako podstawowa instytucja społeczna, powinna wpływać i kształtować osobowość dziecka. W czasach pogoni za pracą, finansami, karierą, coraz mniej uwagi możemy poświęcić na wspólną zabawę, spacer czy wysłuchanie problemów naszych pociech.

 • 23.10.2013

  Szkolenia zawodowe potrzebne bardziej niż kiedykolwiek!
  Jaki model edukacji jest lepszy? Czy ten, który zakłada większą liczbę osób z wyższym wykształceniem, czy może ten, który stawia na wykształcenie zawodowe i pracę dla młodych?

 • 23.10.2013

  Zawodowy zawrót głowy
  Nieustannie zmieniająca się rzeczywistość sprawia, że popyt na niektóre zawody maleje a inne są coraz bardziej poszukiwane. Pojawiają się też zupełnie nowe profesje. Sprawdź, jakie branże mają duże szanse na rozwój, a jakie powoli odchodzą do historii.

 • 21.10.2013

  Planuj z głową i … biznesplanem
  Dobre planowanie to połowa sukcesu. W przypadku działalności gospodarczej trudno o bardziej trafne spostrzeżenie. Każdy początkujący przedsiębiorca musi stworzyć na własne potrzeby przemyślany i realistyczny plan działania. Przydatnym narzędziem jest wówczas tzw. biznesplan. Przed Wami kolejna odsłona cyklu „ABC młodego przedsiębiorcy”.

 • 18.10.2013

  Komputer – złodziej czasu?
  Czy komputer jest zagrożeniem? Zamiast wychodzić na spotkania z kolegami, koleżankami, przyjaciółmi całymi godzinami przebywamy przed monitorem komputera stukając w klawiaturę. Takie postępowanie prowadzi do uzależnienia, które powoduje zaniedbywanie życia osobistego, obowiązków rodzinnych i szkolnych.

 • 09.10.2013

  Edukacja międzypokoleniowa
  Europejskie społeczeństwo starzeje się. Jest to proces nieodwracalny. Pogłębia się niezrozumienie pomiędzy pokoleniem młodych a osobami 65+. W jaki sposób można wzajemnie aktywizować obie grupy? Jak osiągnąć rezultat uczenia się przez całe życie? O tym dyskutowali uczestnicy projektu „Creative pathways”.

 • 30.09.2013

  Kogo poszukuje współczesny pracodawca?
  Jak pokazują statystyki, bezrobocie w Polsce jest wysokie. Jednocześnie pracodawcy narzekają, że kwalifikacje kandydatów do pracy są bardzo niskie i praktycznie nie mają kogo zatrudniać. Wiele uwag odnosi się do młodzieży - absolwentów szkół średnich i wyższych. Co zarzucają im pracodawcy i czego od nich oczekują? Jakie cechy powinien posiadać idealny kandydat do pracy?

 • 26.09.2013

  Wolontariat Europejski – niepowtarzalna okazja na zdobycie doświadczenia
  Jesteś w wieku między 18 a 30 lat? Chciałbyś wyjechać do innego kraju i tam nabyć nowe umiejętności? Chciałbyś zdobyć doświadczenie w pracy społecznej? Nie musisz posiadać środków na wyjazd i pobyt. Już ponad 10 000 osób skorzystała z tej formy wsparcia ze środków Unii Europejskiej.

 • 20.09.2013

  ABC młodego przedsiębiorcy
  Po co człowiekowi praca? Szukając zatrudnienia chcemy zaspokoić kilka potrzeb: zarobić pieniądze, rozwijać swoje talenty, wreszcie znaleźć satysfakcję i poczucie bycia potrzebnym. Czy praca na etacie może spełnić te oczekiwania? Może, ale nie musi. Jeżeli tak się nie dzieje, może warto pomyśleć o założeniu własnej firmy.

 • 04.09.2013

  Fachowiec poszukiwany
  Wciąż dużo się mówi o bezrobociu i trudnościach ze znalezieniem pracy, warto jednak wiedzieć, że pracodawcy też nierzadko mają problemy z pozyskaniem odpowiednich pracowników. Rozwiązanie tej zagadki leży w odpowiednich kompetencjach kandydatów.