Trendy i zawody Trendy i zawody

 • 02.02.2016

  Chcesz dobrze zarabiać? Zostań przedstawicielem handlowym!
  W zeszłym roku przedstawiciel handlowy był jednym z najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku pracy. Nic dziwnego – dobry handlowiec jest na wagę złota!

 • 26.01.2016

  Jak zostać szyszkarzem?
  Lubisz się wspinać? Nie boisz się wysokości? Właśnie stoisz przed wyborem zawodu na całe życie? Może warto zastanowić się nad dość nietypowym zwodem, jakim jest szyszkarz!

 • 25.01.2016

  Zawody weekendowe. Zarób na ślubie i weselu!
  Kto może dobrze zarobić w weekend? Oczywiście przedstawiciele profesji, które są konieczne do zorganizowania ślubu i wesela! Nasze krótkie zestawienie pokazuje, ile zarabiają osoby związane z branżą ślubną i czy rzeczywiście pracują tylko w weekend?

 • 11.01.2016

  Spawacz - zawód przyszłości?
  Czy zastanawiałeś się kiedyś nad wykonywaniem zawodu spawacza? Czy praca na tym stanowisku spełni Twoje oczekiwania? I najważniejsze - czy bez problemu znajdziesz pracę? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie kilka cennych informacji.

 • 08.01.2016

  Ginące zawody? To popłatne zawody!
  Powraca moda na umiejętności rzemieślnicze! Dodatkowo popularny obecnie ekologiczny styl życia sprawia, że przedstawiciele tzw. zawodów ginących są coraz bardziej poszukiwani na rynku pracy.

 • 28.12.2015

  Work-life balance
  Idea work-life balance, czyli równowaga między życiem i pracą jest zagadnieniem cieszącym się coraz większym zainteresowaniem. Zakłada ona zachowanie harmonii pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Czy w obecnych czasach taka równowaga jest w ogóle możliwa?

 • 18.12.2015

  Kto pomoże świętemu Mikołajowi?
  Każdy z nas na pewno zastanawia się, w jaki sposób mógłby ofiarować pomoc innym ludziom. Okresem, gdy najbardziej odczuwamy potrzebę zrobienia czegoś dobrego jest czas świąteczny.

 • 10.12.2015

  Malarz graffiti – nowy zawód?
  Wiele osób zastanawia się czy graffiti jest sztuką, czy raczej aktem wandalizmu? Od lat wiele miast walczyło z grupami osób, które z braku możliwości pokazania swoich talentów, malowały po ścianach budynków, by wyrazić swój bunt czy poglądy.

 • 07.12.2015

  Nietypowe zainteresowania czy droga do sukcesu?
  Uczelnie, starając się odpowiedzieć na potrzeby rynku pracy, wprowadzają co roku nowe kierunki studiów. Czy są one naprawdę potrzebne? Opinie na ten temat są różne.

 • 30.11.2015

  Zawód: fachowiec od bryły Ziemi
  Wielu młodych ludzi, nawet po zadeklarowaniu przedmiotów maturalnych, nadal stoi przed trudnym wyborem ostatecznego kierunku studiów.

 • 20.11.2015

  Projektant mody. Czy sam talent wystarczy?
  Rozwój branży odzieżowej w Polsce wzbudził wśród młodych ludzi zainteresowanie zawodami związanymi z przemysłem mody i tekstyliów.

 • 10.11.2015

  Dobry copywriter, czyli jaki?
  Wraz z pojawieniem się profesjonalnej reklamy, czyli miej więcej w XX wieku, narodził się zawód copywritera. Pojęcie mieści w sobie połączenie dwóch zawodów: dziennikarza oraz pracownika agencji reklamowej.