Trendy i zawody Trendy i zawody

 • 10.04.2015

  Zawód: tester gier komputerowych
  Idealna praca dla osób, których pasją jest siedzenie przed monitorem komputera i granie. Trzeba to lubić na tyle, by wykonywać te same czynności kilka godzin dziennie przez wiele miesięcy – ale to nie jedyne wymaganie.

 • 09.04.2015

  Czy warto zostać nauczycielem praktycznej nauki zawodu?
  Czy wiesz, że brakuje nauczycieli specjalistów przedmiotów zawodowych i instruktorów praktycznej nauki zawodu? Może prowadzenie szkoleń jest Twoim marzeniem? Każdy może zainwestować w siebie i podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Rynek pracy czeka na profesjonalny i dobrze wykształcony personel techniczny średniego szczebla.

 • 08.04.2015

  Mystery shopper – tajemniczy klient
  Mystery shopper nie będzie różnił się niczym od zwykłego klienta. Nie nosi identyfikatora, nie ujawnia się ze swoją rolą, a jego wizyta jest niespodziewana. Ankieter przychodzi do sklepu, robi zakupy i wychodzi. Jak każdy inny klient. Kim jest tajemniczy klient? W jaki sposób zarabia? Jak wygląda jego praca?

 • 02.04.2015

  Fotograf – praca i pasja
  Wielu młodych ludzi na pewnym etapie swojego życia boryka się z wyborem zawodu. Trudno podjąć właściwą decyzję, ponieważ szkoły zawodowe oferują wiele kierunków. Niektóre z nich są bardzo popularne. Są też takie, o których można pomyśleć, że to tylko pasja.

 • 01.04.2015

  Niepełnosprawni na rynku pracy
  Niepełnosprawność nie musi oznaczać braku życia zawodowego. W Polsce według Głównego Urzędu Statystycznego mieszka ponad 2 miliony osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. 464 tysiące to osoby aktywne zawodowo. W krajach Unii Europejskiej wskaźnik ten wynosi 50%.

 • 26.03.2015

  Mechanik pojazdów samochodowych – zawód trendy na lokalnym rynku pracy
  Zwód dla pasjonatów, ludzi przedsiębiorczych, ze zmysłem technicznym. Daje szansę na dobre zarobki i karierę za granicą.

 • 13.03.2015

  Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie – zawód z przyszłością
  Stojąc u progu wyboru kierunku kształcenia, warto bliżej przyjrzeć się zawodom, dzięki którym łatwiej można zdobyć zatrudnienie.

 • 06.03.2015

  Barista - nowy zawód pełen aromatów
  Jak daleką podróż odbywa ziarno kawy od momentu jej zerwania do chwili, w której zmienia się w aromatyczny napar? Jeśli pragniesz posiąść umiejętności i wiedzę dzięki, którym będziesz potrafił wyczarować dla klientów kawiarni pyszne, dekoracyjne i pobudzające kawowe trunki, zastanów się nad wykonaniem kursu baristy – czyli profesjonalnego kawiarza.

 • 27.02.2015

  Aplikuj przez Internet
  W dobie intensywnie rozwijającej się technologii większość pracodawców decyduje się korzystać z możliwości, jakie dostarcza im technika i pozyskuje pracowników poprzez agencje pracy.

 • 11.02.2015

  Zawód - BLOGER
  Od 1 stycznia 2015 r. zawód ten widnieje w klasyfikacji zawodów i specjalności pod numerem 265902. Blogowaniem zajmują się amatorzy, dziennikarze, pasjonaci. Coraz częściej prowadzenie internetowego pamiętnika staje się sposobem zarobkowania.

 • 28.01.2015

  Statysta - pierwsza praca czy zawód przyszłości?
  Przy wyborze zawodu i szukaniu pracy ważna jest orientacja w tym, co dzieję się na rynku pracy – które profesje cieszą się rosnącym zainteresowaniem, a którym grozi wyginięcie. Czy praca jako statysta jest szansą dla młodych osób na zdobycie swojego pierwszego doświadczenia zawodowego? Czy też może stać się dla nich zawodem przyszłości, przepustką do kariery w show biznesie?

 • 28.01.2015

  Zawód rezydent – to nie darmowe wakacje
  Ciekawe podróże, egzotyczne kraje i niezwykłe miejsca, poznawanie nowych ludzi, wysokie zarobki - tak turyści widzą pracę rezydentów, jednak rzeczywistość wygląda trochę inaczej.