Trendy i zawody Trendy i zawody

 • 05.01.2015

  Copywriter – praca dla kreatywnych
  Jeżeli wymyślanie krótkich i „chwytliwych" tekstów to dla Ciebie żaden problem to może powinieneś pracować jako copywriter.

 • 31.12.2014

  Lubisz psy i koty? Zostań groomerem!
  Jeżeli jesteś osobą, która w chwili obecnej stoi przed wyborem zawodu, a bardzo lubisz czworonogi, zastanów się czy nie chcesz zostać groomerem.

 • 23.12.2014

  Świąteczne gotowanie
  Wszechobecna moda na gotowanie sprawiła, że stało się ono dla wielu osób pasją i sposobem na życie. Szczególnym powodzeniem cieszą się szkoły gotowania, które rozwijają umiejętności kulinarne. Zawodowym kucharzem może zostać osoba kształcąca się w technikum gastronomicznym, szkole zawodowej, szkołach policealnych lub wyższych uczelniach. Ciekawą alternatywą jest również możliwość nabycia umiejętności kulinarnych na kursach i szkoleniach przeznaczonych dla każdego, kto pragnie poznać tajniki gotowania.

 • 17.12.2014

  Jeden z najlepiej płatnych zawodów w Polsce
  Każdy z nas zastanawia się nad wykonywaniem zawodu, który da nam ogromną satysfakcję oraz zapewni byt ekonomiczny na wysokim poziomie. Który jest najlepiej opłacalnym w Polsce? Odpowiedzi na to pytanie spróbował udzielić jeden z serwisów internetowych, który ustalił w badaniu, że najlepiej płatną profesją w Polsce jest architekt IT. A kim on w zasadzie jest?

 • 11.12.2014

  W poszukiwaniu trafnych decyzji
  Droga edukacyjno-zawodowa może być niezwykle kręta. W czasie jej pokonywania wielokrotnie musimy podejmować różne decyzje. W wędrówce może nam towarzyszyć doradca zawodowy - jako specjalista, który pomoże w dokonywaniu trafnych wyborów na każdym etapie naszego życia. Wskaże nam odpowiedź na trudne pytania, szczególnie jeśli nie jesteśmy pewni: co w życiu chcemy robić, jak szukać pracy, nie potrafimy określić swoich zasobów zawodowych, na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy z pracodawcą.

 • 25.11.2014

  Zawody przyszłości
  Kim będę gdy dorosnę? Takie pytanie zadaje sobie niejedno dziecko już od najmłodszych lat życia. Czas na ponowne, realne zadanie sobie tego pytania przychodzi najczęściej przy wyborze szkoły średniej lub u jej progu. Wtedy właśnie młody człowiek podejmuje ważne decyzje dotyczące ścieżki kariery zawodowej, które rzutują na jego przyszłe życie. Odpowiedz na tak zadawane pytania nie jest łatwa, szczególnie jeśli uwzględnimy specyfikę obecnego dynamicznego rynku pracy.

 • 20.11.2014

  Subkultury
  W dzisiejszym świecie młodzież narażona jest na wpływ różnych środowisk. Często wynika to z potrzeby akceptacji w grupie rówieśniczej. Może też być następstwem chęci bycia kimś innym niż koleżanki i koledzy z najbliższego otoczenia.

 • 19.11.2014

  Czy warto mieć hobby ?
  Zmieniająca się sytuacja gospodarcza powoduje, że młodzi ludzie zmuszeni są do nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, aby zaistnieć i utrzymać się na rynku pracy. Czy to wystarczy? Okazuje się, że bardzo ważne jest odkrycie i rozwijanie zainteresowań. Daje to motywację do działania, staje się odskocznią od (często trudnej) sytuacji zawodowej, a niekiedy przeradza się w źródło zarobkowania.

 • 29.10.2014

  Dlaczego warto brać udział w wymianach zagranicznych?
  Każdy zapewne słyszał o różnego rodzaju projektach unijnych, które umożliwiają młodzieży wzięcie udziału w wymianach zagranicznych. Biorą w nich udział szkoły lub inne instytucje działające na rzecz młodych ludzi z różnych krajów Unii Europejskiej. Młodzież czerpie wiele korzyści z wymian międzynarodowych. Mogą one wpłynąć na rozwój ścieżki zawodowej i życie osobiste.

 • 21.10.2014

  Atrakcyjne kierunki zawodowe - nowe możliwości zatrudnienia
  Utworzenie atrakcyjnych form kształcenia zawodowego, w oparciu o potrzeby rynku wewnętrznego to zwiększenie szans na pracę. Szczególnie ważne jest to dla przygotowującej się do dorosłego życia – młodzieży.

 • 15.10.2014

  Wymiana dobrych praktyk w Bramsche

 • 10.09.2014

  Rozmowa kwalifikacyjna, czyli jak oczarować pracodawcę
  Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Praktyka czyni mistrza – czyli co zrobić żeby wypaść najlepiej w rozmowie z pracodawcą? Dobre wrażenie od drzwi? 5 najgłupszych rzeczy, które można powiedzieć podczas rozmowy o pracę ? Wiesz co działa na rekruterów, odpowiednia mowa ciała? Jak osiągnąć cel – oczaruj pracodawcę!