Trendy i zawody Trendy i zawody

 • 11.12.2014

  W poszukiwaniu trafnych decyzji
  Droga edukacyjno-zawodowa może być niezwykle kręta. W czasie jej pokonywania wielokrotnie musimy podejmować różne decyzje. W wędrówce może nam towarzyszyć doradca zawodowy - jako specjalista, który pomoże w dokonywaniu trafnych wyborów na każdym etapie naszego życia. Wskaże nam odpowiedź na trudne pytania, szczególnie jeśli nie jesteśmy pewni: co w życiu chcemy robić, jak szukać pracy, nie potrafimy określić swoich zasobów zawodowych, na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy z pracodawcą.

 • 25.11.2014

  Zawody przyszłości
  Kim będę gdy dorosnę? Takie pytanie zadaje sobie niejedno dziecko już od najmłodszych lat życia. Czas na ponowne, realne zadanie sobie tego pytania przychodzi najczęściej przy wyborze szkoły średniej lub u jej progu. Wtedy właśnie młody człowiek podejmuje ważne decyzje dotyczące ścieżki kariery zawodowej, które rzutują na jego przyszłe życie. Odpowiedz na tak zadawane pytania nie jest łatwa, szczególnie jeśli uwzględnimy specyfikę obecnego dynamicznego rynku pracy.

 • 20.11.2014

  Subkultury
  W dzisiejszym świecie młodzież narażona jest na wpływ różnych środowisk. Często wynika to z potrzeby akceptacji w grupie rówieśniczej. Może też być następstwem chęci bycia kimś innym niż koleżanki i koledzy z najbliższego otoczenia.

 • 19.11.2014

  Czy warto mieć hobby ?
  Zmieniająca się sytuacja gospodarcza powoduje, że młodzi ludzie zmuszeni są do nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, aby zaistnieć i utrzymać się na rynku pracy. Czy to wystarczy? Okazuje się, że bardzo ważne jest odkrycie i rozwijanie zainteresowań. Daje to motywację do działania, staje się odskocznią od (często trudnej) sytuacji zawodowej, a niekiedy przeradza się w źródło zarobkowania.

 • 29.10.2014

  Dlaczego warto brać udział w wymianach zagranicznych?
  Każdy zapewne słyszał o różnego rodzaju projektach unijnych, które umożliwiają młodzieży wzięcie udziału w wymianach zagranicznych. Biorą w nich udział szkoły lub inne instytucje działające na rzecz młodych ludzi z różnych krajów Unii Europejskiej. Młodzież czerpie wiele korzyści z wymian międzynarodowych. Mogą one wpłynąć na rozwój ścieżki zawodowej i życie osobiste.

 • 21.10.2014

  Atrakcyjne kierunki zawodowe - nowe możliwości zatrudnienia
  Utworzenie atrakcyjnych form kształcenia zawodowego, w oparciu o potrzeby rynku wewnętrznego to zwiększenie szans na pracę. Szczególnie ważne jest to dla przygotowującej się do dorosłego życia – młodzieży.

 • 15.10.2014

  Wymiana dobrych praktyk w Bramsche

 • 10.09.2014

  Rozmowa kwalifikacyjna, czyli jak oczarować pracodawcę
  Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Praktyka czyni mistrza – czyli co zrobić żeby wypaść najlepiej w rozmowie z pracodawcą? Dobre wrażenie od drzwi? 5 najgłupszych rzeczy, które można powiedzieć podczas rozmowy o pracę ? Wiesz co działa na rekruterów, odpowiednia mowa ciała? Jak osiągnąć cel – oczaruj pracodawcę!

 • 03.09.2014

  Wymarzony zawód – jak go zdobyć?
  Etapem obowiązkowym nauki każdego ucznia jest szkoła podstawowa i gimnazjum. Na tym etapie nauki młody człowiek często nie zastanawia się nad tym, kim chciałby być, a tym bardziej, jakie szkoły należy ukończyć, aby zdobyć zawód, który w przyszłości okaże się być tym „wymarzonym”.

 • 28.07.2014

  „Ginące zawody pomysłem na przyszłość”
  W dobie rozwijającej się technologii, w świecie komputerów, smartfonów, oraz konsoli ciężko sobie wyobrazić, że ludzie pracowali bez pomocy laptopa czy telefonu komórkowego.

 • 17.07.2014

  Rękodzieło sposobem na biznes
  Handmade, czyli rękodzieło. Jak znaleźć niszę na rynku rękodzieła i na tym zarobić?

 • 14.07.2014

  Fachowiec poszukiwany
  Wciąż dużo się mówi o bezrobociu i trudnościach ze znalezieniem pracy, warto jednak wiedzieć, że pracodawcy też nierzadko mają problemy z pozyskaniem odpowiednich pracowników. Rozwiązanie tej zagadki leży w odpowiednich kompetencjach kandydatów.