Trendy i zawody Trendy i zawody

 • 03.09.2014

  Wymarzony zawód – jak go zdobyć?
  Etapem obowiązkowym nauki każdego ucznia jest szkoła podstawowa i gimnazjum. Na tym etapie nauki młody człowiek często nie zastanawia się nad tym, kim chciałby być, a tym bardziej, jakie szkoły należy ukończyć, aby zdobyć zawód, który w przyszłości okaże się być tym „wymarzonym”.

 • 28.07.2014

  „Ginące zawody pomysłem na przyszłość”
  W dobie rozwijającej się technologii, w świecie komputerów, smartfonów, oraz konsoli ciężko sobie wyobrazić, że ludzie pracowali bez pomocy laptopa czy telefonu komórkowego.

 • 17.07.2014

  Rękodzieło sposobem na biznes
  Handmade, czyli rękodzieło. Jak znaleźć niszę na rynku rękodzieła i na tym zarobić?

 • 14.07.2014

  Fachowiec poszukiwany
  Wciąż dużo się mówi o bezrobociu i trudnościach ze znalezieniem pracy, warto jednak wiedzieć, że pracodawcy też nierzadko mają problemy z pozyskaniem odpowiednich pracowników. Rozwiązanie tej zagadki leży w odpowiednich kompetencjach kandydatów.

 • 14.07.2014

  Zawody ginące
  Zmiany cywilizacyjne zachodzące w naszym kraju w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat i związane z nimi zmiany stylu życia spowodowały rewolucję na rynku pracy. Pojawiły się nowe zawody, inne, niegdyś popularne stały się niepotrzebne. Przeczytajcie listę zawodów ginących.

 • 11.07.2014

  Mój zawód - moja pasja
  Dlaczego niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez swojej pracy, a inni żyją od weekendu do weekendu, marząc o wygranej w Lotto i o tym, żeby uwolnić się raz na zawsze od swoich obowiązków? Wiele zależy od nastawienia, ale jeszcze więcej od tego, czy w młodości dokonaliśmy właściwych wyborów.

 • 11.07.2014

  Języki obce – paszport do kariery? (Artykuł z datą ważności)
  Znajomość języków obcych to obecnie jeden z obowiązkowych, a przynajmniej bardzo powszechny punkt w CV. Jakimi językami posługują się młodzi Polacy a jakie najlepiej rokują na rynku pracy? Sprawdziliśmy, czego warto się uczyć, żeby zapewnić sobie dobry start.

 • 11.06.2014

  Jaki zawód wybrać, aby dobrze zarabiać?
  W Polsce opłaca się zostać fachowcem finansowym, informatykiem, handlowcem lub po prostu znać się na marketingu. Jednak eksperci przekonują, że warto również zostać lekarzem lub nauczycielem.

 • 10.06.2014

  Pozytywne nastawienie zmienia nasze myślenie
  Pozytywne nastawienie zmienia nasze myślenie - nie ulega wątpliwości, że tak właśnie jest w przypadku szukania swojego miejsca w każdej sferze naszego życia. Dlaczego jest to tak istotne w momencie poszukiwania zatrudnienia?

 • 28.04.2014

  „Ginące zawody pomysłem na przyszłość”
  W dobie rozwijającej się technologii, w świecie komputerów, smartfonów, oraz konsoli ciężko sobie wyobrazić, że ludzie pracowali bez pomocy laptopa czy telefonu komórkowego.

 • 07.04.2014

  Zawód ślusarz
  Chcesz pracować, jako ślusarz? Dowiedz się, na czym polega praca ślusarza oraz jakie wykształcenie, doświadczenie i predyspozycje są mile widziane w tym zawodzie.

 • 03.04.2014

  Za mundurem panny sznurem…
  … to powiedzenie znają niemal wszyscy. W społeczeństwie nadal istnieje przekonanie, że osoba przyodziewająca służbowy uniform wzbudza wśród ludzi zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Zawód policjanta, żołnierza, czy strażaka kojarzy się z „walką” o spokój i bezpieczeństwo społeczeństwa. To właśnie straż pożarna jako publiczna instytucja według większości sondaży cieszy się naszym największym zaufaniem. Dlatego postanowiłam poprosić o krótką rozmowę przedstawiciela Straży Pożarnej, który podzielił się ze mną ciekawymi informacjami dotyczącymi zawodu strażaka. Moim rozmówcą był młodszy kapitan Wojciech Baliński z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 4 w Łodzi, który w straży pracuje blisko 10 lat.