Twoja kariera Twoja kariera

 • 15.10.2015

  Rozmowa kwalifikacyjna na odległość
  W dzisiejszych czasach praca poza granicami swojego kraju stała się czymś niemalże naturalnym. Jednak jak odbyć rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcą, który jest od nas oddalony setki, czy nawet tysiące kilometrów?

 • 13.10.2015

  Staże zawodowe szansą na zatrudnienie
  Sytuacja na rynku pracy zmusza młodych ludzi do dużego wysiłku w poszukiwaniu zatrudnienia. Brak doświadczenia jest jednym z głównych czynników dyskwalifikujących podczas rozmowy o pracę. Szansą na uzupełnienie tego braku staje się staż zawodowy.

 • 07.10.2015

  Zadbaj o własną markę!
  Współczesny rynek pracy stawia przed pracownikami wiele wyzwań. Konieczność uczenia się przez całe życie, wzrost znaczenia wiedzy i kwalifikacji, mobilność zawodowa, akceptacja elastycznych form zatrudnienia i czasu pracy – to wszystko, z czym młodzi ludzie stykają się, wchodząc na rynek pracy.

 • 06.10.2015

  Po co się szkolić?
  Czy na pewno nasza nauka kończy się wraz z zakończeniem edukacji w szkole? Dlaczego pracodawcy oczekują od nas chęci do nauki i dalszego rozwoju? Po co organizować szkolenia? Okazuje się, że w starym porzekadle „człowiek uczy się przez całe życie” kryje się więcej prawdy niż moglibyśmy przypuszczać.

 • 23.09.2015

  Kto może zarabiać 5 tysięcy zł bez studiów?
  Przekonanie, że bez ukończenia studiów nie da się dobrze zarabiać, już dawno przestało być aktualne. Obecnie osoby po technikach, kursach i szkoleniach często zarabiają dużo więcej niż absolwenci szkół wyższych.

 • 21.09.2015

  Być jak Sherlock Holmes
  Pasjonuje cię świat zagadek kryminalnych? Jesteś osobą dociekliwą? Twoją mocną stroną jest analityczne myślenie? Lubisz pracować pod presją czasu? Przekonaj się, jak wygląda praca współczesnego detektywa! Może to zawód właśnie dla ciebie?

 • 17.09.2015

  Dlaczego nie zostałem wybrany?
  Odbyłeś kilka rozmów rekrutacyjnych, czekasz na kontakt od pracodawcy, a telefon nie dzwoni? Odtwarzasz w pamięci każde wypowiedziane słowo, zastanawiając się, jaki popełniłeś błąd?

 • 11.09.2015

  Międzypokoleniowy dialog, czyli komunikacja X, Y, Z
  Nasze społeczeństwo jest bardzo zróżnicowane, bo złożone z pokoleń, które rodziły się i dorastały w zmieniającej się rzeczywistości, w czasie gwałtownych przemian ustrojowych.

 • 10.09.2015

  Jak cię widzą, tak cię piszą
  Współczesny świat w ogromnej mierze postrzega nas poprzez pryzmat wyglądu zewnętrznego. Dotyczy to zarówno sfery życia prywatnego, jak i zawodowego.

 • 03.09.2015

  Wynagrodzenie za pracę - czy wiesz o nim wszystko?
  Podejmując pracę zwracamy uwagę na istotny aspekt: wynagrodzenie, które jest nie tylko obowiązkowym punktem umowy o pracę, ale też ważnym elementem motywującym.

 • 24.08.2015

  Rankingi zawodów przyszłości
  Z myślą o gimnazjalistach i uczniach szkół średnich prezentujemy trzy listy zawodów, w których specjaliści przewidują łatwość znalezienia pracy w przyszłości.

 • 11.08.2015

  Wartość pracy w życiu młodego człowieka
  Czym jest praca? Dlaczego warto pracować? O odpowiedź na te pozornie banalne pytania zapytaliśmy młodzież z Hufca Pracy w Strzelinie. Odpowiedzi były zaskakujące, ponieważ motywacje do podjęcia pracy są różne.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20