Twoja kariera Twoja kariera

 • 27.03.2015

  Refundacja wynagrodzeń - wsparciem dla pracodawców
  Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP refunduje pracodawcom wynagrodzenia i składki ubezpieczeń społecznych z tytułu zatrudnienia młodocianych pracowników na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego. Celem nauki zawodu jest przygotowanie do pracy w wyuczonym zawodzie np.: kucharz, mechanik pojazdów samochodowych. ŚWK OHP kieruje młodzież na praktyczną naukę zawodu, która jest organizowana w siedzibie pracodawców. Refundacją objęci są wszyscy pracodawcy, którzy spełniają warunki do prowadzenia przygotowania zawodowego młodocianych pracowników oraz złożyli wniosek o zawarcie umowy do CEiPM.

 • 27.03.2015

  Czy mogę uczyć się i zdobyć doświadczenie zawodowe?
  Podczas rozmowy kwalifikacyjnej młodzi ludzie coraz częściej przekonują się, że życiorys wypełniony nazwami ukończonych szkół nie wystarcza. Czy można połączyć bycie młodym i jednocześnie doświadczonym zawodowo?

 • 26.03.2015

  Gimnazjalisto, zaplanuj swoją karierę!
  Zastanawiasz się, co będziesz robił po gimnazjum? Nie wiesz, jaką szkołę albo zawód wybrać? Zgłoś się do Młodzieżowego Centrum Kariery, spotkaj się z doradcą zawodowym i znajdź pomysł na siebie!

 • 25.03.2015

  Nauka języków obcych to okno na świat
  W dzisiejszych czasach bardzo ważną rolę odgrywa umiejętność posługiwania się językami obcymi. Bez ich znajomości nie bylibyśmy w stanie skutecznie porozumieć się z innymi mieszkańcami Europy i świata.

 • 24.03.2015

  Wykorzystaj kwadrans akademicki na pracę
  W dzisiejszych czasach potrzeby ekonomiczne i konsumpcyjne studentów są olbrzymie. Z tego powodu rynek pracy wyciąga do nich „pomocną dłoń” i proponuje szereg ofert pracy między godzinami zajęć akademickich. Życie ekonomiczne podczas studiów może być samowystarczalne, trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób działać i zapewnić sobie dobry byt.

 • 20.03.2015

  Praca – jak szukać skutecznie?
  Wielu z nas jak mantrę powtarza o swojej ciężkiej sytuacji na rynku pracy, o braku zatrudnienia, o braku perspektyw. To prawda, współczesny rynek pracy nie jest łatwy, a trudna sytuacja dotyczy również ludzi młodych, którzy na wysoką skalę borykają się z brakiem zatrudnienia. Jak zatem poradzić sobie z tą sytuacją i zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?

 • 19.03.2015

  4 składniki sukcesu zawodowego
  Czym jest sukces? Dla każdego jest on czymś innym. To wartość, którą trudno sprecyzować i określić. Śmiało jednak można powiedzieć, że sukcesem jest osiąganie wyznaczonych przez siebie celów.

 • 18.03.2015

  Szukaj pracy w portalach społecznościowych!
  Portale społecznościowe stały się bardzo ważnym narzędziem rekrutacji dla kandydatów, którzy poszukują przez nie pracy i dla pracodawcy, któremu zależy na tym, aby znaleźć dobrego pracownika do swojej firmy.

 • 17.03.2015

  W poszukiwaniu doświadczeń zawodowych
  Czy zastanawiałeś się już nad wyborem przyszłego zawodu? Czy wiesz, gdzie będziesz pracować? Czy to, co będziesz robić przyniesie Ci korzyści i satysfakcję? Większość osób młodych wyobrażających siebie w przyszłości myśli tylko o tym, by po ukończeniu szkoły dostać pracę. Czy wiesz, że już teraz możesz sobie pomóc? W artykule tym chciałabym pokazać Ci, jak ważne jest zastanowienie się nad możliwościami wokół Ciebie. Gdzie udać się by uzyskać wsparcie?

 • 16.03.2015

  Młody, ruszaj się!
  Wszyscy to wiedzą, że ruch jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny młodzieży. Obecnie młodzi ludzie poświęcają zbyt mało czasu na różne formy aktywności ruchowej.

 • 13.03.2015

  Autoprezentacja
  „Kiedy zmienia się stan duszy, zmienia się także wygląd ciała i odwrotnie: kiedy zmienia się wygląd ciała, zmienia się jednocześnie stan duszy.”

 • 12.03.2015

  Sukces w młodym wieku
  Sukces to stan zamierzony, zrealizowany w przeciągu pewnego czasu. Czym jest? Sukces ma wiele definicji, dla każdego może oznaczać coś innego. Nadrzędny cel jest przeważnie dla wszystkich taki sam - spełnienie osobistych marzeń lub realizacja planów zawodowych. Czy można osiągnąć sukces w młodym wieku?

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21