Twoja kariera Twoja kariera

 • 18.05.2015

  Nauka i praca za miedzą - dlaczego nie?
  Kończysz gimnazjum? Zastanawiasz się nad wyborem zawodu? A może chciałbyś się przekwalifikować, uzupełnić swoją wiedzę? Jest wiele dróg kierunków i specjalizacji, w których możemy się kształcić i szlifować profesję.

 • 08.05.2015

  Zostań swoim szefem!
  Coraz więcej młodych ludzi zaczyna poważnie myśleć o pracy na własny rachunek. Zanim jednak podejmiemy decyzję o własnym biznesie, warto przemyśleć wszystkie za i przeciw. Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy jestem w stanie przekuć pomysł w stabilne źródło dochodu?

 • 14.04.2015

  Nowe kwalifikacje zawodowe z OHP
  Problem bezrobocia wśród ludzi młodych dotyczy prawie wszystkich krajów Unii Europejskiej. Wśród działań, dzięki którym sytuacja ta ma ulec poprawie, jest realizacja programu „Gwarancje dla młodzieży”.

 • 13.04.2015

  Komórkowy savoir-vivre
  Co zrobić, jeśli jesteśmy na ważnym spotkaniu, czekamy na telefon i nagle poczujemy wibracje w torebce, kieszeni? Przepraszamy zebranych, odchodzimy na taką odległość, by nie było nas słychać i dopiero wówczas odbieramy telefon, oddzwaniamy...

 • 07.04.2015

  PRACA – co o niej wiesz?
  Wchodząc na rynek pracy spotkasz się z pojęciami m.in.: wymiarem czasu pracy, okresem rozliczeniowym, czasem pracy i jego systemami np. podstawowym, równoważnym, w ruchu ciągłym, przerywanym, weekendowym, zadaniowym, skróconego tygodnia pracy. Co to oznacza?

 • 31.03.2015

  Nowoczesne metody rekrutacji pracowników
  Rozwój nowych technologii, przemiany zachodzące w społeczeństwie i rosnące wymagania do jakości pracy wymuszają nowe podejście do selekcji kandydatów.

 • 30.03.2015

  Praca w Unii Europejskiej – o czym warto wiedzieć przed wyjazdem
  Chcesz wyjechać do pracy za granicę? Dobrze trafiłeś!

 • 27.03.2015

  Śląsk - promocja rzemiosła
  Izba Rzemieślnicza rozpoczyna na Śląsku promocję kształcenia zawodowego. Chce przekonać, że czasem lepiej skończyć zawodówkę lub technikum, niż studia, po których trudno znaleźć pracę.

 • 27.03.2015

  Wybierz szkolnictwo zawodowe
  „Bywa, że ludzie bardziej lubią nasze zawody, niż nas samych."

 • 27.03.2015

  Refundacja wynagrodzeń - wsparciem dla pracodawców
  Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP refunduje pracodawcom wynagrodzenia i składki ubezpieczeń społecznych z tytułu zatrudnienia młodocianych pracowników na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego. Celem nauki zawodu jest przygotowanie do pracy w wyuczonym zawodzie np.: kucharz, mechanik pojazdów samochodowych. ŚWK OHP kieruje młodzież na praktyczną naukę zawodu, która jest organizowana w siedzibie pracodawców. Refundacją objęci są wszyscy pracodawcy, którzy spełniają warunki do prowadzenia przygotowania zawodowego młodocianych pracowników oraz złożyli wniosek o zawarcie umowy do CEiPM.

 • 27.03.2015

  Czy mogę uczyć się i zdobyć doświadczenie zawodowe?
  Podczas rozmowy kwalifikacyjnej młodzi ludzie coraz częściej przekonują się, że życiorys wypełniony nazwami ukończonych szkół nie wystarcza. Czy można połączyć bycie młodym i jednocześnie doświadczonym zawodowo?

 • 26.03.2015

  Gimnazjalisto, zaplanuj swoją karierę!
  Zastanawiasz się, co będziesz robił po gimnazjum? Nie wiesz, jaką szkołę albo zawód wybrać? Zgłoś się do Młodzieżowego Centrum Kariery, spotkaj się z doradcą zawodowym i znajdź pomysł na siebie!

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21