Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zapoznaj się z materiałami, które dla Ciebie przygotowaliśmy!


Publikacje i materiały edukacyjne prezentowane na tej stronie zostały przygotowane w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Zakręcone kariery

Zakręcone kariery to siedem części poradników  – siedem różnych historii kariery zawodowej. Do każdego poradnika dołączony jest wywiad filmowy oraz bilans kompetencji do wypełnienia.

Jeśli nie masz pomysłu na siebie i swoja karierę edukacyjno – zawodową zapoznaj się z serią poradników. Być może, historie zakręconych karier naszych bohaterów będą dla Ciebie inspiracją!

 

 

Test kreatywności

Kreatywność, inaczej zwana twórczością, jest jedną z najbardziej pożądanych cech u współczesnego pracownika.

Chcesz dowiedzieć się w jakim stopniu jesteś osobą twórczą? Przyjdź do MCK i wypełnij ten test!

 

 

Test umiejętności podejmowania decyzji w procesie planowania kariery edukacyjno – zawodowej

Proces planowania kariery edukacyjno – zawodowej opiera się w głównej mierze na podejmowaniu kluczowych decyzji i ustaleniu odpowiednich działań prowadzących do osiągnięcia założonego celu. Dokonywanie trudnych wyborów to swego rodzaju niezwykła umiejętność, którą można świadomie doskonalić.

Chcesz  dowiedzieć się, w jakim stopniu umiesz podejmować decyzje? Przyjdź do MCK i wypełnij elektroniczny test. Zapraszamy!

 

 

Filmy "Z OHP do kariery!"

Filmy „Z OHP do kariery” to trzy przeplatające się ze sobą historie pokazujące problemy, z jakimi zmaga się wiele osób oraz ścieżki pomocy, z której mogą skorzystać w jednostkach OHP.

Młodzieżowe Centra Kariery - "Droga do kariery"
 Punkty Pośrednictwa Pracy - "Powrót, praca, perspektywy"
Ośrodki Szkolenia Zawodowego - "Dobry fach"


 

Vademecum poszukującego pracy

Vademecum składa się z dwóch części:

  • pierwsza jest poświęcona dokumentom aplikacyjnym (CV i listowi motywacyjnemu),

  • druga – rozmowie kwalifikacyjnej.

Na końcu poradnika znajduje się zeszyt ćwiczeń z zadaniami, które pozwolą Ci przetestować różne umiejętności przydatne przy tworzeniu dokumentów aplikacyjnych i podczas rozmów z pracodawcami. Miłej lektury!

Kliknij, aby pobrać poradnik:

 

"Nie daj się zaskoczyć" – poradnik dla młodzieży wchodzącej na rynek pracy

Poardnik składa się z dwóch części:

  • I część dotyczy podejmowania decyzji edukacyjnych. Znajdziesz tu informacje, które będą pomocne przy wyborze kierunku dalszej nauki.

  • II część poradnika opisuje zagadnienia związane z wyborem zawodu. Znajdziesz tu informacje, które pomogą w zaplanowaniu Twojej przyszłości i poszukiwaniu pracy.

Zachęcamy Cię do wykonania ćwiczeń zawartych w załączonym zeszycie. Dzięki temu zdobędziesz dodatkową wiedzę o sobie. Będziesz miał okazję, by praktycznie przygotować się do poszukiwania pracy.

Zapraszamy Cię do lektury. Powodzenia!

Kliknij, aby pobrać poradnik:

 

Gra "Zagraj o przyszłość"

Gra "Zagraj o przyszłość" jest grą decyzyjną, a jej celem jest pokazanie Ci prawidłowej ścieżki poszukiwania pracy oraz wyposażenie Cię w umiejętności poruszania się po rynku pracy. Przez wszystkie etapy poszukiwania pracy przeprowadzi Cię wirtualny doradca, który udziela wyjaśnień i wspiera w trudnych momentach gry. Doradca pomoże Ci m.in. napisać CV i list motywacyjny, pokaże możliwości kształcenia, określicie też wspólnie Twoje predyspozycje zawodowe.

Chcesz zagrać w grę i poznać etapy planowania kariery oraz poszukiwania pracy? Zapraszamy do MCK!