Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Bezpieczne wakacje

Wakacje trwają w najlepsze, więc przypominamy, jak z nich bezpieczne korzystać!

Bezpieczne_Wakacje_1160.jpg

Zawsze pamiętaj o poniższych zasadach:

1. W podróży słuchaj poleceń przełożonego. Czy to obsługi lotniska, personelu samolotu/pociągu czy przewodnika turystycznego. To właśnie te osoby są odpowiedzialne za Twoje bezpieczeństwo.

2. Kąp się tylko w miejscach to tego wyznaczonych. Wybierajcie te miejsca, które są strzeżone przez ratowników. W razie potrzeby udzieli Wam pomocy. Nad wodą przestrzegajcie regulaminu kąpielisk, nie wchodźcie do wody pod wpływem alkoholu (najlepiej w ogóle go nie spożywajcie, nawet jeśli macie ukończone 18 lat!) oraz nie skaczcie do wody, gdy nie znacie jej głębokości.

3. Zdobywajcie szczyty górskie z mapą turystyczną w ręku, a  na pewno  szybko i bez problemu dotrzecie do celu. Dostępne przewodniki zawierają informacje o szlakach turystycznych, które wskażą Wam drogę. Ważnym elementem podczas górskiej przygody jest Wasz ubiór. Nie zapomnijcie o nakryciu głowy czy wygodnym obuwiu.

4. Uwaga na słońce. Upał, plaża, słońce mogą być niebezpieczne. Naprawdę! W takich sytuacjach używajcie kremów z filtrem UV, noście nakrycie głowy, na plaży starajcie się siedzieć pod parasolem. Gdy macie nagrzane ciało, nie wchodźcie do zimnej wody, bo grozi to szokiem termicznym.

5. Pamiętajcie o numerach alarmowych. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście zapiszcie w swoim telefonie komórkowym podstawowe numery: policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe, centrum powiadamiania ratunkowego. Nigdy nie wiadomo kiedy Ty lub ktoś w otoczeniu będzie potrzebować pomocy tych specjalistów.

Pamiętajcie! Oprócz dobrej zabawy, także Wasze bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Autor tekstu: Daria Sitek, pośrednik pracy PPP Wodzisław Śląski

Źródło: http://www.bezpiecznewakacje.pl/ (dostęp: czerwiec 2016)


Widok zawartości stron Widok zawartości stron