Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kim jest multiplikator? Dowiedz się i wygraj szkolenie w konkursie na hasło antymobbingowe i antydyskryminacyjne

Multiplikator to osoba zajmująca się młodzieżą podczas wymian międzynarodowych. Co ma wspólnego z konkursem na hasło antymobbingowe i antydyskryminacyjne? Można w tym konkursie wygrać tygodniowe szkolenie właśnie dla multiplikatorów.

Erasmus_konkurs_1160.jpg

Dowiedz się więc, czym się zajmuje multiplikator i wygraj szkolenie, dzięki któremu możesz zdobyć nowy zawód!

Kim jest multiplikator?

Nie, nie chodzi o rodzaj kołowrotka do wędki ani tym bardziej osobę, która takowe kołowrotki kolekcjonuje.

Osoba, wykonująca zawód multiplikatora, to najczęściej pedagog, wychowawca, ale także student, który zajmuje się koordynowaniem projektów z zakresu wymiany międzynarodowej uczniów i studentów.

Od lat na całym świecie wymiany uczniów i studentów pomiędzy szkołami i uczelniami są bardzo popularne, a przy okazji wartościowe. Istnieją specjalne programy, takie jak Erasmus, w ramach których organizowane są wymiany międzynarodowe na szeroką skalę. Jedziesz do innego państwa jako gość lub gościsz kogoś u siebie. Poznajecie swoją kulturę, język, kraje. Wyjazd może być połączony ze szkoleniem lub nauką zawodu. To świetna, wiele ucząca przygoda!

Równie dużo może się nauczyć w czasie takiej wymiany multiplikator.

Czym się zajmuje?

Taka osoba dba o prawidłowy przebieg projektu, w ramach którego dochodzi do wymiany międzynarodowej. Jest więc koordynatorem, wychowawcą, doradcą i pedagogiem. Oczywiście każdy multiplikator ma swój zakres obowiązków – jedni zajmują się bardziej administracyjnymi i organizacyjnymi sprawami, inni są wychowawcami i opiekunami.

Często multiplikator wykorzystuje w swojej pracy tzw. pedagogikę przeżyć i na pewno elementy edukacji międzykulturowej. Pomaga więc poznawać nowy kraj i jego obyczaje, a także otwierać się na nową kulturę.

Predyspozycje potrzebne w zawodzie

Multiplikator musi być otwarty na świat i ludzi. Jeśli lubisz poznawać nowe osoby, rozmawiać z ludźmi, zarażać innych pozytywną energią i uczyć postaw tolerancji, taki zawód z pewnością by Ci się spodobał. Konieczna jest na pewno dobra znajomość języka obcego (w Polsce to najczęściej angielski, niemiecki lub hiszpański), a także talent do dobrej organizacji.

Jak zostać multiplikatorem?

Wystarczy odpowiedni kurs, a potem już tylko zdobywanie doświadczenia w projektach. Teraz możesz wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest szkolenie dla multiplikatorów. Odbędzie się ono w lutym 2017 roku. A konkurs trwa już teraz!

Szczegóły konkursu

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Lublinie w ramach projektu Erasmus+ „Young professionals! Say no to bullies!!!” ogłasza otwarty konkurs na najlepsze hasło antymobbingowe i antydyskryminacyjne. Konkurs trwa do 5 stycznia 2017 roku.

Możesz zabawić się kreatywnie i wymyślić świetne hasło, które zachęci do tolerancji i poprawnej postawy wobec drugiej osoby, a jednocześnie masz szansę na nowe perspektywy zawodowe, jeśli wygrasz!

W konkursie biorą również udział organizacje partnerskie z Armenii, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Rumunii, Węgier, Włoch, Grecji, Macedonii, Bośni i Hercegowiny, Serbii, Wielkiej Brytanii i Egiptu.

Zapoznaj się dokładnie z regulaminem konkursu – znajdziesz tam adres, pod który można wysłać swoje hasło.

Regulamin konkursu – pobierz


Widok zawartości stron Widok zawartości stron