Im się udało Im się udało

 • 15.11.2016

  Nastoletnie macierzyństwo? Nie warto się poddawać!
  Przedstawione poniżej historie moich wychowanek kieruję do młodych nastoletnich czytelniczek, które mogą w swoim życiu stanąć przed podobnym problemem. Chcę pokazać, że wczesne macierzyństwo, które czasem zdarza się nastolatkom, nie powinno być tylko powodem do obaw i wstydu.

 • 03.11.2016

  OHP to fajnie spędzone lata. Wywiad z Magdą ze Świdnika
  Magdalena Merska przez trzy lata była uczestniczką Hufca Pracy 3-5 w Świdniku. Cały ten czas aktywnie działała w samorządzie, uczestniczyła w wielu imprezach, zawodach i konkursach. W rozmowie z wychowawcą mówi, jak efektywnie wykorzystać pobyt w OHP.

 • 03.10.2016

  Wybrałem OHP, bo…
  Mam 15 lat. Jestem szalonym nastolatkiem – pełnym życia, tryskającym radością i optymizmem. Realizującym swoje najskrytsze, najpiękniejsze, dziecięce marzenia.

 • 21.09.2016

  Patrząc z nadzieją w przyszłość
  Wszystko zaczęło się w Lubinie, skąd pochodzi Magda. Kiedy miała 15 lat pojawiły się problemy z nauką. Magda notorycznie opuszczała zajęcia lekcyjne, pogorszyła swoje oceny, nie mogła poradzić sobie ze stresem związanym z dorastaniem.

 • 18.08.2016

  Przez wspólnotę do odbudowy własnej wartości
  Ewelina pochodzi z rodziny wielodzietnej. Trafiła do hufca pracy w 2014 roku, skierowana przez pedagoga szkolnego z gimnazjum. Kłopoty wychowawcze, które sprawiała spowodowały, że rok wcześniej sąd umieścił ją w ośrodku Towarzystwa Interwencji Społecznych.

 • 05.08.2016

  Rafał Brzykcy – kucharz z pasją
  Rafał nie zastanawiał się ani chwili, jaki wybrać zawód. Zawsze chciał zostać kucharzem. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji dziś robi to, co lubi najbardziej – gotuje.

 • 27.07.2016

  Udział w projekcie „Równi na rynku pracy” odmienił moje życie
  Gdy Małgosia zgłosiła się do udziału w projekcie „Równi na rynku pracy", była otwarta na nowe możliwości i gotowa na zmiany w swoim życiu zawodowym. Jak się później okazało, decyzja ta zaowocowała dużym sukcesem.

 • 21.06.2016

  Nie wybiegam z planami za daleko. Rozmowa z Maciejem Budychem
  Maciej Budych zakończył naukę w Ośrodku Szkolenia i Wychowana w Międzyrzeczu cztery lata temu. Od tego momentu wiele się zmieniło.

 • 06.06.2016

  Wszystko jest możliwe, czyli sukcesy absolwentów OSiW w Starachowicach
  Zdecydowałam się napisać o kilku absolwentach Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Starachowicach. Mój wybór nie jest przypadkowy.

 • 20.05.2016

  Przyszłość jest w Twoich rękach!
  „Nie warto się kształcić, zdobywać kwalifikacji, a o dobrze płatnej pracy, czy nawet o jakimkolwiek zatrudnieniu nie ma co nawet marzyć, jeśli się nie ma znajomości.” Tego typu wypowiedź usłyszałam ostatnio z ust pewnego młodego chłopaka. Na ile są one prawdziwe?

 • 14.05.2016

  Przy koniach znikają wszystkie troski
  Przedstawiam wam Agatę, uczestniczkę Szkolenia Kursowego w zawodzie krawiec w Środowiskowym Hufcu Pracy 15-3 w Koninie, którą pasjonują konie.

 • 05.05.2016

  Cukiernicy z wałbrzyskiego Hufca Pracy wicemistrzami Polski w konkursie EXPO SWEET 2016
  Młodzież wałbrzyskiego hufca jest doskonałym przykładem, że na sukces trzeba zapracować.