Trendy i zawody Trendy i zawody

 • 11.07.2014

  Mój zawód - moja pasja
  Dlaczego niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez swojej pracy, a inni żyją od weekendu do weekendu, marząc o wygranej w Lotto i o tym, żeby uwolnić się raz na zawsze od swoich obowiązków? Wiele zależy od nastawienia, ale jeszcze więcej od tego, czy w młodości dokonaliśmy właściwych wyborów.

 • 11.07.2014

  Języki obce – paszport do kariery? (Artykuł z datą ważności)
  Znajomość języków obcych to obecnie jeden z obowiązkowych, a przynajmniej bardzo powszechny punkt w CV. Jakimi językami posługują się młodzi Polacy a jakie najlepiej rokują na rynku pracy? Sprawdziliśmy, czego warto się uczyć, żeby zapewnić sobie dobry start.

 • 11.06.2014

  Jaki zawód wybrać, aby dobrze zarabiać?
  W Polsce opłaca się zostać fachowcem finansowym, informatykiem, handlowcem lub po prostu znać się na marketingu. Jednak eksperci przekonują, że warto również zostać lekarzem lub nauczycielem.

 • 10.06.2014

  Pozytywne nastawienie zmienia nasze myślenie
  Pozytywne nastawienie zmienia nasze myślenie - nie ulega wątpliwości, że tak właśnie jest w przypadku szukania swojego miejsca w każdej sferze naszego życia. Dlaczego jest to tak istotne w momencie poszukiwania zatrudnienia?

 • 28.04.2014

  „Ginące zawody pomysłem na przyszłość”
  W dobie rozwijającej się technologii, w świecie komputerów, smartfonów, oraz konsoli ciężko sobie wyobrazić, że ludzie pracowali bez pomocy laptopa czy telefonu komórkowego.

 • 07.04.2014

  Zawód ślusarz
  Chcesz pracować, jako ślusarz? Dowiedz się, na czym polega praca ślusarza oraz jakie wykształcenie, doświadczenie i predyspozycje są mile widziane w tym zawodzie.

 • 03.04.2014

  Za mundurem panny sznurem…
  … to powiedzenie znają niemal wszyscy. W społeczeństwie nadal istnieje przekonanie, że osoba przyodziewająca służbowy uniform wzbudza wśród ludzi zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Zawód policjanta, żołnierza, czy strażaka kojarzy się z „walką” o spokój i bezpieczeństwo społeczeństwa. To właśnie straż pożarna jako publiczna instytucja według większości sondaży cieszy się naszym największym zaufaniem. Dlatego postanowiłam poprosić o krótką rozmowę przedstawiciela Straży Pożarnej, który podzielił się ze mną ciekawymi informacjami dotyczącymi zawodu strażaka. Moim rozmówcą był młodszy kapitan Wojciech Baliński z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 4 w Łodzi, który w straży pracuje blisko 10 lat.

 • 01.04.2014

  Modelka –wymarzony zawód?
  Nowy Jork, Paryż, Tokio, pokazy najsłynniejszych projektantów, okładki magazynów mody, miliony dolarów i uwielbienie świata. Wiele młodych dziewczyn marzy o byciu modelką. Jest to w ich mniemaniu fantastyczne zajęcie i dobrze płatna kariera. Nie jest konieczne konkretne wykształcenie, a jedynie odpowiednia prezencja.

 • 27.03.2014

  Rola coacha kariery w kreowaniu kariery zawodowej młodzieży
  Współczesny rynek pracy staje się coraz trudniejszy i coraz bardziej skomplikowany.

 • 17.03.2014

  Jak zorganizować efektywne szkolenie?
  Nie ma dobrych lub złych firm szkoleniowych, są dobrzy lub słabsi trenerzy. To właśnie od trenera, jego przygotowania, kompetencji, umiejętności i wyczucia w pracy z grupą zależy w dużym stopniu satysfakcja uczestników i efektywność szkolenia.

 • 11.03.2014

  Staż – strata czasu czy szansa na dobrą pracę?
  Wiele ofert pracy zawiera zapis „wymagane doświadczenie zawodowe”. Jest to frustrujące dla tysięcy absolwentów szkół średnich i wyższych, bo to swoisty paradoks: jak podjąć swoją pierwszą pracę, skoro pracodawca od razu domaga się doświadczenia? Rozwiązaniem tego problemu może być staż.

 • 05.03.2014

  Zawód: kucharz
  Znany od wieków i niezbędny, ale do niedawna zwykle pozostający w cieniu. Od paru lat zawód kucharza staje się coraz bardziej doceniany. Dobry kucharz ma dziś nawet szansę zostać gwiazdą telewizji.