Trendy i zawody Trendy i zawody

 • 21.10.2013

  Planuj z głową i … biznesplanem
  Dobre planowanie to połowa sukcesu. W przypadku działalności gospodarczej trudno o bardziej trafne spostrzeżenie. Każdy początkujący przedsiębiorca musi stworzyć na własne potrzeby przemyślany i realistyczny plan działania. Przydatnym narzędziem jest wówczas tzw. biznesplan. Przed Wami kolejna odsłona cyklu „ABC młodego przedsiębiorcy”.

 • 18.10.2013

  Komputer – złodziej czasu?
  Czy komputer jest zagrożeniem? Zamiast wychodzić na spotkania z kolegami, koleżankami, przyjaciółmi całymi godzinami przebywamy przed monitorem komputera stukając w klawiaturę. Takie postępowanie prowadzi do uzależnienia, które powoduje zaniedbywanie życia osobistego, obowiązków rodzinnych i szkolnych.

 • 09.10.2013

  Edukacja międzypokoleniowa
  Europejskie społeczeństwo starzeje się. Jest to proces nieodwracalny. Pogłębia się niezrozumienie pomiędzy pokoleniem młodych a osobami 65+. W jaki sposób można wzajemnie aktywizować obie grupy? Jak osiągnąć rezultat uczenia się przez całe życie? O tym dyskutowali uczestnicy projektu „Creative pathways”.

 • 30.09.2013

  Kogo poszukuje współczesny pracodawca?
  Jak pokazują statystyki, bezrobocie w Polsce jest wysokie. Jednocześnie pracodawcy narzekają, że kwalifikacje kandydatów do pracy są bardzo niskie i praktycznie nie mają kogo zatrudniać. Wiele uwag odnosi się do młodzieży - absolwentów szkół średnich i wyższych. Co zarzucają im pracodawcy i czego od nich oczekują? Jakie cechy powinien posiadać idealny kandydat do pracy?

 • 26.09.2013

  Wolontariat Europejski – niepowtarzalna okazja na zdobycie doświadczenia
  Jesteś w wieku między 18 a 30 lat? Chciałbyś wyjechać do innego kraju i tam nabyć nowe umiejętności? Chciałbyś zdobyć doświadczenie w pracy społecznej? Nie musisz posiadać środków na wyjazd i pobyt. Już ponad 10 000 osób skorzystała z tej formy wsparcia ze środków Unii Europejskiej.

 • 20.09.2013

  ABC młodego przedsiębiorcy
  Po co człowiekowi praca? Szukając zatrudnienia chcemy zaspokoić kilka potrzeb: zarobić pieniądze, rozwijać swoje talenty, wreszcie znaleźć satysfakcję i poczucie bycia potrzebnym. Czy praca na etacie może spełnić te oczekiwania? Może, ale nie musi. Jeżeli tak się nie dzieje, może warto pomyśleć o założeniu własnej firmy.

 • 04.09.2013

  Fachowiec poszukiwany
  Wciąż dużo się mówi o bezrobociu i trudnościach ze znalezieniem pracy, warto jednak wiedzieć, że pracodawcy też nierzadko mają problemy z pozyskaniem odpowiednich pracowników. Rozwiązanie tej zagadki leży w odpowiednich kompetencjach kandydatów.

 • 28.08.2013

  Znowu szkoła, czyli jak przeżyć po wakacjach
  Coraz mniej sierpnia przed nami, w hipermarketach akcje „Witaj szkoło!”. Tak, wakacje nieubłaganie zbliżają się do końca. Szkolny rygor i nowe wyzwania przed nami. Podpowiadamy jak dobrze zacząć i nie uschnąć z tęsknoty za latem.